Trwa ładowanie...

Szyszko: "Nasz przywódca duchowy ojciec Tadeusz Rydzyk"

Minister Jan Szyszko i ojciec Tadeusz Rydzyk wzięli udział w konferencji dotyczącej żywności. Miało być o GMO, a było o odstrzale zwierząt, Puszczy Białowieskiej i zdrajcach z Brukseli. Szyszko chwalił Rydzyka - ten nie pozostał dłużny i zapewnił, że modli się za ministra środowiska.

Szyszko: "Nasz przywódca duchowy ojciec Tadeusz Rydzyk"Źródło: Twitter, fot: Ministerstwo Środowiska
d30x46e
d30x46e

W sobotę w PKiN odbyła się konferencja "Żywność darem dla życia i zdrowia – w świetle zagrożeń od GMO". Jednymi z najważniejszych gości byli Jan Szyszko i o. Tadeusz Rydzyk. Obaj wygłosili na niej kilkunastominutowe przemówienia. Co ciekawe, niewiele było w nich słów dotyczących samej żywności i jej modyfikacji.

Obejrzyj video: Konferencja leśników w Toruniu

Szyszko przede wszystkim podziekował Rydzykowi, powitał go gorąco i stwierdził, że jest "duchowym przywódcą Polaków". Odnośnie GMO stwierdził, że "Polska to unikat pod względem produkcji żywności o najwyższej jakości". Dalej opowiadał o tym, że kraj tętni bioróżnorodnością i to jest powód, dla którego "układy przyrodnicze dają najlepszy pokarm". Większość wypowiedzi ministra dotyczyło związków łowieckich i myśliwych, których chwalił i podkreślał, jak jest potrzebny. I podkreślał, że za tanio sprzedaje się polskie mięso na Zachód.

d30x46e

Rydzyk do kwestii żywności nie odniósł się właściwie w ogóle. Obruszył się jedynie, że "nie można nawet spokojnie ustrzelić zająca". Więcej mówił jednak o "kolaborantach" i "ludziach, którzy kiedyś z Moskwy, a teraz z Brukseli próbują dyktować warunki". Ojciec dyrektor zapewnił też, że modli się za ministra Szyszko i poleca modlić się wszystkim, "żeby pan Bóg sprawił, że minister zwycięży w poniedziałek".

Co ma się odbyć w poniedziałek? Minister środowiska i szef Lasów Państwowych stawią się przed Trybunałem Sprawiedliwości UE, gdzie zdadzą relację z tego, co dzieje się w Puszczy Białowieskiej. Szyszko liczy na to, że Unia wycofa się z zakazu wycinki drzew.

d30x46e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30x46e
Więcej tematów