Trwa ładowanie...

Jan Szyszko stawi się w Trybunale Sprawiedliwości UE. Posiedzenie w poniedziałek

- Stawię się w poniedziałek na posiedzeniu Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie Puszczy Białowieskiej - poinformował w czwartek w Astanie minister środowiska Jan Szyszko. Wcześniej nie było to takie pewne.

Share
Jan Szyszko stawi się w Trybunale Sprawiedliwości UE. Posiedzenie w poniedziałek
Źródło: PAP
d1qj3uc

Polski rząd wnioskował o zmianę terminu posiedzenia, ponieważ w tym dniu Jan Szyszko miał przebywać w Chinach. Minister środowiska planował wziąć udział w 13. Sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zwalczania pustynnienia

Wyjazd ministra do Chin był jednym z powodów wniosku o zmianę terminu posiedzenia jaki złożył polskiego rządu do Trybunału Sprawiedliwości UE. Trybunał nie uwzględnił wniosku Polski i w poniedziałek odbędzie się przesłuchanie dotyczące decyzji TSUE o wstrzymaniu wycinki w Puszczy.

Co mieszkańcy sądzą o wycince Puszczy Białowieskiej?

- Jeśli Bóg pozwoli, to stanę przed europejskim Trybunałem Sprawiedliwości i bardzo się z tego cieszę, muszę powiedzieć – powiedział Jan Szyszko pytany przez dziennikarzy, czy stawi się na posiedzeniu Trybunału w sprawie Puszczy Białowieskiej.

d1qj3uc

Pod koniec lipca Trybunał Sprawiedliwości UE podjął decyzję o natychmiastowym wstrzymaniu wycinki w Puszczy Białowieskiej do czasu ogłoszenia ostatecznego wyroku. Mimo tej decyzji wycinki nie wstrzymano, a ministerstwo środowiska zapewnia, że działania w puszczy mają zapewnić bezpieczeństwo publiczne.

- Polska reprezentuje tylko i wyłącznie prawo i przestrzega dwóch dyrektyw: dyrektywy ptasiej i dyrektywy habitatowej i postępujemy idealnie zgodnie z prawem. Wydaje mi się, że te nieporozumienia zostaną wyjaśnione w poniedziałek – stwierdził minister środowiska, który od środy razem z Andrzejem Dudą przebywa z oficjalną wizytą w Kazachstanie.

d1qj3uc

Podziel się opinią

Share
d1qj3uc
d1qj3uc
Więcej tematów