Trwa ładowanie...

Szymon Hołownia po szczepieniu. Jechał 90 km

Szymon Hołownia przyjął szczepionkę Pfizera, choć nie skończył jeszcze 45 lat. Lider Ruchu Polska 2050 poinformował, że skorzystał z możliwości, która przed świętami nagle pojawiła się w internetowym systemie.
Share
Szymon Hołownia po szczepieniu. Jechał 90 km
Szymon Hołownia po szczepieniu. Jechał 90 kmŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d48xohm

Szymon Hołownia o przyjęciu szczepionki Pfizera poinformował w mediach społecznościowych. "Nie miałem pojęcia, gdzie jest Stara Błotnica, ale teraz - dzięki ministrowi Dworczykowi - już wiem" - napisał lider ruchu Polska 2050, wskazując nazwę miejscowości, gdzie udało mu się zaszczepić jako osobie po 40. roku życia.

"W czasie środowo - czwartkowego zamieszania, system przydzielił mi właśnie ten punkt szczepień, ponad 90 km od domu, ale co tam - przejechałbym nawet 1090" - sprecyzował Hołownia na Facebooku.

Komentując nieoczekiwane otwarcie rejestracji na szczepienia osób z przedziału wiekowego 40-59, lider Polska 2050 stwierdził, że "w czwartek trwał bajzel, nikt nie wiedział, czy te przydzielone szczepienia będą, czy nie". Niespełna 45-letni polityk wyjaśnił, że potwierdzenie terminu uzyskał telefonicznie przez infolinię także w piątek.

d48xohm

Zobacz też: Szczepienia na COVID. "Pacjenci wyładowują emocje i frustracje"

Hołownia stwierdził w swoim wpisie, że zapytał konsultanta o możliwość rezygnacji.

"Jeśli moja rezygnacja mogłaby dać szansę na szczepienie jakiemuś seniorowi - z radością ustąpię. Usłyszałem, że to tak nie działa, że albo przyjadę, albo będzie wolny termin i ryzyko zmarnowania dawki" - dodał, czym i tak nie powstrzymał komentarzy cześci internautów, którzy wskazują, że mimo wyjaśnień z infolinii, nie powinien się szczepić w tym terminie.

d48xohm

Szymon Hołownia po szczepieniu. Jechał 90 km

Lider ruchu Polska 2050, relacjonując wizytę w Starej Błotnicy w Wielką Sobotę, wyjaśnił, że spotkał wielu mieszkańców Warszawy, którzy również skorzystali z nieoczekiwanej możliwości w systemie informatycznym i też potwierdzili wyznaczony termin do 5 kwietnia.

Polityk wyjaśnił, że został zaszczepiony preparatem Pfizera i nie miał możliwości wyboru producenta. Hołownia podziękował też wszystkim pracownikom służby zdrowia i złożył im życzenia świąteczne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48xohm

Podziel się opinią

Share
d48xohm
d48xohm
Więcej tematów