Trwa ładowanie...
d18qh73

Szymon Hołownia nie wierzy w zmianę Andrzeja Dudy. "Pachnie mi to obłudą, miał 5 lat"

Lider ruchu Polska 2050 twierdzi, że Andrzej Duda "będzie złym prezydentem". Krytykuje go również za słowa o maseczkach. Działania rządu ws. koronawirusa w Polsce ocenia jako chaotyczne. Komentując flagi LGBT na pomnikach przyznał, że doszło do "pokazu siły, ze strony państwa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Hołownia: nie czuję się bezpiecznie z rządem
Koronawirus w Polsce. Hołownia: nie czuję się bezpiecznie z rządem (PAP, Fot: Marcin Obara)
d18qh73

Andrzej Duda mówiąc o swojej drugiej kadencji podkreślał, że chce zmiany. W takie zapewnienia nie wierzy Szymon Hołownia, który uważa, że "pachnie to obłudą". Lider ruchu Polska 2050 przypomina, że prezydent "miał 5 lat na pokazanie, że będzie reprezentować wszystkich Polaków, a nie tylko PiS". Rywal Dudy z pierwszej tury wyborów prezydenckich wskazuje, że głowa państwa złamała postanowienia konstytucji i nie może teraz prosić o zaufanie - mówił w TVN24.

Szymon Hołownia nie pojawi się na zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Hołownia zwrócił uwagę, że na mszę odprawianą przez kardynała Kazimierz Nycza w intencji Dudy, zaproszenie wysyła Kancelaria Prezydenta. - To absurd. Od symboli się zaczyna - podkreśla. Polityk nie pojawi się na złożeniu przysięgi. Ocenił, że decyzja Koalicji Obywatelskiej o wysłaniu delegacji jest słuszna.

d18qh73

Przeczytaj: Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Szymon Hołownia nie weźmie udziału. "Jest kilka powodów"

Były dziennikarz odniósł się również do akcji powieszenia tęczowych flag na pomnikach. Uznał, że to nie jest dobra metoda prowadzenia rozmowy, ale jeśli ktoś decyduje się na taki krok, to "musi czuć ogromny ból". Zatrzymania i zarzuty ocenił jako "pokaz siły ze strony państwa i policji", co ma szczególnie odbić się na zaufaniu do formacji mundurowej. - Nie do końca rozumiem tę figurę obrażenia uczuć religijnych - przyznał.

Koronawirus w Polsce. Hołownia: nie czuję się bezpiecznie z rządem

Szef ruchu Polska 2050 krytycznie wypowiedział się o decyzjach rządu dotyczących koronawirusa w Polsce. - Od samego początku działają na ślinę i sznurek, jak państwo z kartonu i zszywek. Jest totalny chaos. Nie czuję się z nimi bezpiecznie - powiedział. Słowa Dudy o maseczkach określił mianem "zbrodni". - To przerażający poziom ignorancji. Nie wierzę Dudzie. Będzie złym prezydentem. To są moje obawy - podsumował.

d18qh73

Przeczytaj również: Koronawirus. Polska. Andrzej Duda o maseczkach. "Nie każdy może, nie każdy lubi"

Wybory prezydenckie. Cezary Tomczyk mówi jasno: decyzja SN trudna do zaakceptowania

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18qh73

Podziel się opinią

Share
d18qh73
d18qh73