Trwa ładowanie...
d3caibt

Prezydent o maseczkach. "Nie każdy może, nie każdy lubi"

Prezydent Andrzej Duda był pytany przez dziennikarzy o epidemię i o to, dlaczego, pomimo wzrostu liczby zakażeń, podczas spotkań z obywatelami nie nosi maseczki i nie trzyma przepisowej odległości. Prezydent odparł, że maseczki "nie każdy lubi i nie każdy może" nosić.
Share
Prezydent Andrzej Duda o maseczkach
Prezydent Andrzej Duda o maseczkachŹródło: PAP, Fot: PAP/Łukasz Gšgulski, £ukasz G¹gulski
d3caibt

Prezydent Andrzej Duda pytany o epidemię koronawirusa zapewniał dziennikarzy, że sytuacja jest pod zupełną kontrolą. Dużą liczbę wykrywanych przypadków COVID-19 usprawiedliwił dużą liczbą testów na obecność wirusa.

Prezydent powiedział, że wykonuje się obecnie w Polsce 35 tys. testów na koronawirusa dziennie. Stoi to w sprzeczności z danymi podanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Resort twierdzi, że w ciągu ostatniej doby wykonano 17,7 tys. testów.

Andrzej Duda o epidemii w czasie przeszłym

Pytany o to, dlaczego podczas spotkań z obywatelami prezydent nie trzyma zalecanych odległości oraz nie nosi maseczki, Andrzej Duda odpowiedział, że "jest na wolnym powietrzu", poza tym "nie każdy lubi i nie każdy może" nosić maseczkę.

d3caibt

Prezydent, pomimo niedawnego rekordu zachorowań, mówił o epidemii w czasie przeszłym. Powiedział, że "zachorowań w Polsce w czasie epidemii było znacznie mniej niż w innych krajach".

Tłumy na plaży we Władysławowie. "Nie może być takich sytuacji"

Ministerstwo Zdrowia podało dziś informację o 575 nowych przypadkach zarażenia wirusem i jednej osobie zmarłej na COVID-19.

d3caibt

Nowe przypadki dotyczą następujących województw: śląskiego (146 przypadków), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1).

Jak wynika z najnowszego raportu, zmarła jedna osoba zakażona koronawirusem. To 76-latka z Grajewa. "Osoba ta miała choroby współistniejące" - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 47 469. Do tej pory zmarło 1 732 chorych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3caibt

Podziel się opinią

Share
d3caibt
d3caibt
Więcej tematów