Trwa ładowanie...

Szykują spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Nowe informacje

Niewykluczone, że do spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem dojdzie w przyszłym tygodniu podczas szczytu NATO w Brukseli.

Share
Szykują spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Nowe informacje
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień
d3b5omy

- Takie spotkanie jest niewykluczone, jesteśmy tym zainteresowani, ale na dzień dzisiejszy nie można z całą pewnością powiedzieć, że ono nastąpi - tłumaczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch w radiowej Jedynce.

Jak dodał, do spotkania mogłoby dojść podczas szczytu NATO, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Brukseli. Soloch zaznaczył jednak, że w tej kwestii nie zapadły na razie żadne ustalenia.

d3b5omy

Szef BBN przyznał, że "losy ustawy o IPN w jakiś sposób wpływały na relacje-polsko amerykańskie". Zaznaczył jednak, że "w bezpośrednich rozmowach dotyczących spotkania ta kwestia się nie pojawiała".

Wcześniejsze spekulacje

O spotkaniu Dudy z Trumpem spekulowało się półtora miesiąca temu. Andrzej Duda gościł w Nowym Jorku, gdzie w siedzibie ONZ prowadził otwartą debatę wysokiego szczebla nt. roli prawa międzynarodowego w utrzymaniu międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Do spotkania z prezydentem USA ostatecznie nie doszło. Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski tłumaczył wtedy, że brak spotkania "wynika z kalendarza i bogatego programu wizyty" Andrzeja Dudy w USA.

Pojawił się komunikat, że spotkanie prezydentów planowane jest jeszcze w tym roku.

d3b5omy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Joanna Scheuring-Wielgus: sorry, takiego mamy prezydenta

d3b5omy

Podziel się opinią

Share
d3b5omy
d3b5omy
Więcej tematów