Szkoła będzie wysyłać sms‑y z ocenami uczniów
"Głos Wielkopolski" informuje, Gimnazjum nr 2 we Wrześni i Zespół Szkół w Nowym Folwarku wprowadziły pilotażowy program sms-owego powiadamiania rodziców o ocenach ich dzieci.
21.12.2006 00:10
Dziennik przypomina, że internetowy dzienniczek ucznia funkcjonuje już w poznańskim Zespole Szkół Łączności. System usiłowało też wprowadzić poznańskie Gimnazjum nr 12.
Wprowadzenie elektronicznego systemu informującego rodziców o powodzeniach i niepowodzeniach uczniów miało rozszerzyć współpracę między szkołą a rodzicami, którzy są dziś bardzo zaganiani - tłumaczy dyrektor Gimnazjum nr 2 we Wrześni Stefan Tomczak. W największym wrzesińskim gimnazjum uczy się 850 uczniów.
Dyrektor przyznaje, że wprowadzenie programu nie było łatwe: Trzeba było stworzyć bazę danych i codziennie wprowadzać oceny do komputera - wyjaśnia. Nie obyło się także bez wad technicznych systemu. Zdarzało się, że rodzice kilkakrotnie zostali powiadomieni o tej samej ocenie - dodaje.
Kłopoty techniczne były powodem dla którego poznańskie Gimnazjum nr 12 zrezygnowało z dalszego korzystania z pilotażowej wersji internetowego dziennika. Pod koniec semestru program był tak przeciążony, że nie rejestrował wszystkich ocen - opowiada dyrektor Gimnazjum nr 12 Ewa Socha. Bardzo długo wczytywał dane i je odtwarzał. Rodzicom i uczniom taka forma dziennika odpowiadała, dlatego unowocześniamy bazę informatyczną i z czasem wprowadzimy go na nowo - wyjaśnia.
Rodzice uczniów z Wrześni za aktywację sms-owej usługi zapłacili 1,22 zł; szkołę jeden sms kosztuje 2 gr.
Rodzicie, którzy usługę aktywowali, otrzymali specjalny kod, który pozwala im na sprawdzanie ocen dziecka. Obecnie zalogowało się już 45% rodziców - mówi Tomczak.
Stefan Tomczak marzy o tym, by sms-owy system powiadamiania o ocenach połączyć np. z systemem, dzięki któremu rodzice będą mogli telefonicznie zgłaszać nieobecność dzieci. Rodzic do godziny dziesiątej miałby czas na zgłoszenie nieobecności dziecka - tłumaczy "Głosowi Wielkopolskiemu". (PAP)