Trwa ładowanie...
d2n2jet

Szefowie nowych urzędów: zmniejszymy struktury

Mianowani w piątek przez premier Leszka Millera szefowie nowych urzędów zadeklarowali gotowość zmniejszenia struktur urzędniczych w swoich instytucjach. Jak mówili, za wcześnie jest jednak na mówienie o konkretach.

Share
d2n2jet

Szef Kancelarii Premiera Marek Wagner powiedział w czasie piątkowej konferencji z okazji mianowania szefów nowo powstałych urzędów, że rząd daje nowym szefom 2 tygodnie na opracowanie statutów urzędów. _ Dajemy wolną rękę nowym szefom_- zadeklarował Wagner.

_ Wierzymy, że dzięki zmianom mniej będzie wydatków na samą administrację_ - powiedział Wagner, odpowiedzialny za przeprowadzenie zmian.

Według Wagnera, trudno jest oszacować oszczędności budżetowe, jakie przyniosą zmiany w administracji. Rząd liczy, że w nowych urzędach znajdzie pracę około połowy zatrudnionych w likwidowanych instytucjach, a reszta zostanie zwolniona.

1 kwietnia zlikwidowanych zostanie 13 urzędów i agencji rządowych, m.in. Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych, Agencja Budowy i Eksploatacji Autostrad, Generalny Konserwator Zabytków, Komitet Kinematografii oraz Urząd Regulacji Telekomunikacji.

W ich miejsce powstaną 4 nowe urzędy: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Główny Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Komisja Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Kompetencje i struktury pozostałych urzędów i agencji zostaną przejęte przez odpowiednie ministerstwa. (miz)

d2n2jet
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n2jet
d2n2jet
Więcej tematów