Trwa ładowanie...

Szefowie CIS i Kancelarii Sejmu zostają na stanowiskach. Wcześniej wprowadzili w błąd dziennikarzy

Andrzej Grzegrzółka i Agnieszka Kaczmarska nie zostaną zdymisjonowani za aferę z lotami Marka Kuchcińskiego. Wcześniej przekazywali błędne informacje dotyczące podróży marszałka Sejmu. Ma też zostać opublikowana nowa, pełniejsza lista.

Share
Szefowie CIS i Kancelarii Sejmu zostają na stanowiskach. Wcześniej wprowadzili w błąd dziennikarzy
Źródło: East News, Fot: Agnieszka Sniezko,Tomasz Jastrzebowski
d31112t

Kancelaria Sejmu zapowiada nową listę lotów Marka Kuchcińskiego. Aktualizacja ma dotyczyć dokumentów, które wcześniej były w "różnych miejscach". Elżbieta Witek poleciła opracowanie nowych regulacji dotyczących dokumentacji lotów. W materiałach ma znaleźć się wniosek o lot, lista pasażerów i dane o osobach na pokładzie - informuje portal wyborcza.pl.

Na swoich stanowiskach pozostaną szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska i dyrektor Centrum Informacji Sejmu Andrzej Grzegrzółka. - Pracownicy są atakowani za "kłamstwo", a przekazywali informacje w dobrej wierze. Nieład w dokumentach zaczął się po 2010 r. Nie ma przepisu, że w kancelarii musi być pełna dokumentacja - mówi Witek.

Szefowi CIS zarzuca się, że okłamał dziennikarzy. "Gazeta Wyborcza" już w kwietniu oficjalnie pytała Centrum Informacyjne Sejmu o to, czy prawdą są cykliczne podróżne rządowym samolotem Kuchcińskiego do domu. Wówczas Grzegrzółka odpowiedział, że "według wiedzy CIS w lotach nie towarzyszyli marszałkowi Sejmu członkowie jego rodziny". Jego tłumaczenie okazało się nieprawdą.

d31112t

Kuchciński jest "bohaterem" afery dotyczącej prywatnych podróży rządowymi maszynami wraz z członkami rodziny. Miało dojść do 23 takich lotów. Marszałek zapewnił, że w ramach zadośćuczynienia przeleje 28 tys. zł na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych i 15 tys. na Caritas i fundację Ewy Błaszczyk. Ze stanowiska marszałka Sejmu zrezygnował 9 sierpnia. Jego miejsce zajęła Witek.

Zobacz także: Loty Pierwszej Damy. Minister prezydencki mówi, jak jest

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d31112t

Podziel się opinią

Share
d31112t
d31112t
Więcej tematów