Trwa ładowanie...

Szefowa MEN odwiedza szkołę integracyjną. Jej limuzyna stanęła na miejscu dla niepełnosprawnych

Minister edukacji Anna Zalewska otwierała nową salę gimnastyczną w szkole integracyjnej w Sieradzu. Rządowa limuzyna zatrzymała się na miejscu dla niepełnosprawnych.

Szefowa MEN odwiedza szkołę integracyjną. Jej limuzyna stanęła na miejscu dla niepełnosprawnychŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d3uao8q
d3uao8q

Wizyta minister edukacji narodowej w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 8 w Sieradzu była związana z oddaniem do użytku nowej sali gimnastycznej. Obiekt - jak informuje lokalny serwis nasze.fm - jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dla osób z niepełnosprawnościami dostosowany jest też parking, z którego korzystał kierowca Anny Zalewskiej. Rządowa limuzyna została zatrzymana na tzw. "kopercie", czyli miejscu przeznaczonym właśnie dla osób niepełnosprawnych. Miejsce jest oznaczone odpowiednim znakiem poziomym, znak pionowy jest jednak z niewiadomych przyczyn odwrócony.

"Wstyd! Tak w Sieradzu na miejscu dla niepełnosprawnych parkuje Pani Minister Anna Zalewska. Minister edukacji? To chcemy przekazać młodzieży? I jeszcze jedno - na jakiej podstawie Pani Zalewska ma ochronę BOR? Z urzędu jej nie przysługuje. O noszeniu parasola przez funkcjonariusza nie wspomnę" - napisał na Facebooku poseł PO Cezary Tomczyk, zamieszczając zdjęcie samochodu. Pod wpisem pojawiła się fala krytycznych komentarzy.

Na początku kwietnia limuzyna ministra nauki Jarosława Gowina zaparkowała przed hotelem przy ul. Wyścigowej na miejscu dla niepełnosprawnych. Kierowca ekskluzywnego BMW przekonywał dziennikarzy, że zgodziła się na to dyrekcja hotelu.

d3uao8q

Zobacz wideo: Ile zarabiają szefowie Policji czy BOR?

d3uao8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uao8q
Więcej tematów