Trwa ładowanie...
d1nvm5m
d1nvm5m

Szef ukraińskiego MSZ rozmawiał z Waszczykowskim, padła kwestia paszportów

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin spotkał się podczas obrad Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie z szefem polskiego MSZ Witoldem Waszczykowskim. Padła kwestia pomysłu umieszczenia wizerunku Cmentarza Łyczakowskiego w polskich paszportach. Ukraiński minister wezwał do "rozwiązania sprawy w duchu dobrego sąsiedztwa".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1nvm5m

"Polski paszport 2018". Zaprojektuj paszport z ministrem Błaszczakiem

O rozmowie ministrów pisze ukraińska agencja Unian. Strona ukraińska - jak napisano - "zauważa sprzeczność poglądów na sprawę umieszczenia wizerunku Cmentarza Orląt Lwowskich w projekcie nowych polskich paszportów".

d1nvm5m

"Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin wezwał swojego polskiego odpowiednika Witolda Waszczykowskiego do rozwiązania kwestii w duchu dobrego sąsiedztwa" - czytamy w depeszy.

W jednym z projektów nowych polskich paszportów znajduje się wizerunek Cmentarza Łyczakowskiego we Lwowie, przeciwko czemu protestuje strona ukraińska.

Na początku sierpnia MSZ Ukrainy wezwał ambasadora RP na Ukrainie Jana Piekło i wręczono mu notę protestacyjną w tej sprawie.

O odświeżeniu szaty graficznej polskich paszportów zdecydowano z okazji obchodów stulecia niepodległości Polski. Część grafik, które znajdą się na stronach dokumentu mają wybrać internauci za pomocą głosowania. Wśród propozycji jest m.in. Ostra Brama w Wilnie i Cmentarz Orląt Lwowskich we Lwowie.

d1nvm5m

Podziel się opinią

Share

d1nvm5m

d1nvm5m
Więcej tematów