Trwa ładowanie...
d248ymh

Ukraina wzywa polskiego ambasadora. Wręczono notę z ostrzeżeniem

Wizerunki Ostrej Bramy w Wilnie i Cmentarza Orląt Lwowskich, autonomicznej części cmentarza Łyczakowskiego, znalazły się w projekcie polskich paszportów. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, już we wtorek litewski MSZ wezwał do siebie zastępcę ambasadora Grzegorza Poznańskiego. Teraz podobny krok uczyniła Ukraina, przekazując ambasadorowi Janowi Piekło notę protestacyjną. "Działania władz w Warszawie będą miały negatywny wpływ na stosunki dwustronne" - ostrzeżono.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina wzywa polskiego ambasadora. Wręczono notę z ostrzeżeniem
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d248ymh

Rzeczniczka ukraińskiego MSZ Mariana Beca poinformowała portal "Europejska Prawda", że polski dyplomata został wezwany w związku z pomysłem umieszczenia w polskich paszportach kaplicy, znajdującej się na Cmentarzu Łyczakowskim. - Ukraina uważa takie plany za nieprzyjazny krok, który wpływa na rozwój strategicznego partnerstwa polsko-ukraińskiego - dodała rzeczniczka.

Beca powiedziała, że ocena wydarzeń historycznych "jest sprawą dla historyków, a nie polityków”, a zarówno Ukraina jak i Polska powinny powstrzymać się od upolityczniania pewnych historycznych faktów, bo to szkodzi rozwojowi korzystnego z punktu widzenia obu państw strategicznego partnerstwa.

O odświeżeniu szaty graficznej polskich paszportów zdecydowano z okazji obchodów stulecia niepodległości Polski. Część grafik, które znajdą się na stronach dokumentu mają wybrać internauci za pomocą głosowania. Wśród propozycji jest Ostra Brama i Cmentarz Orląt Lwowskich.

d248ymh

Zobacz także: "Polski paszport 2018". Zaprojektuj paszport z ministrem Błaszczakiem

d248ymh

Podziel się opinią

Share
d248ymh
d248ymh
Więcej tematów