Trwa ładowanie...

Szef MSWiA o skrajnych ugrupowaniach: to są zjawiska marginalne. Nie czyńmy z marginesu problemu

Po sprawie "Dumy i Nowoczesności", której członkowie obchodzili 128. urodziny Adolfa Hitlera i serii zatrzymań neonazistów, posłowie wysłuchują informacji szefa MSWiA na temat działalności skrajnych stowarzyszeń i ugrupowań. - W Polsce neonaziści muszą chować się po lasach, a w Niemczech chodzą po ulicach - mówił z sejmowej mównicy Joachim Brudziński.

Szef MSWiA o skrajnych ugrupowaniach: to są zjawiska marginalne. Nie czyńmy z marginesu problemuŹródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1hen25
d1hen25

Od niemal tygodnia głośno jest o "Dumie i Nowoczesności". Na polecenie Zbigniewa Ziobry prokuratura analizuje kwestię delegalizacji stowarzyszenia. W ostatnich dniach doszło do zatrzymania uczestników 128. urodzin Adolfa Hitlera i postawienia zarzutów propagowania nazistowskiego ustroju. Wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny.

PO zażądała zdymisjonowania kierownictwa Prokuratury Krajowej oraz zdymisjonowania i wyciągnięcia sankcji dyscyplinarnych wobec prokuratorów, którzy umarzali postępowania przeciw ksenofobom i neonazistom.

d1hen25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hen25
Więcej tematów