Trwa ładowanie...
d45axdg

Szczyrk: wybuch gazu. Pani Katarzyna żyje, "ale nie ma nic"

Tylko ona przeżyła. - Katarzyna jest wrakiem człowieka - mówią jej przyjaciele. Kobieta w wyniku wybuchu gazu w domu przy ul. Leszczynowej w Szczyrku straciła osiem bliskich osób, w tym ośmioletniego syna Szymona.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczyrk. Zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci
Szczyrk. Zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d45axdg

Szczyrk. Cała Polska śledziła akcję ratunkową, która niestety zakończyła się tragicznie. Znaleziono osiem ciał, w tym cztery dzieci. W domu, w którym doszło do wybuchu gazu, mieszkało dziewięć osób. Jako jedyna z całej rodziny nie została poszkodowana pani Katarzyna.

Jak podaje fakt.pl, w momencie tragedii kobieta wracała z pracy - z domu dziecka. Później, kiedy strażacy poszukiwali członków jej rodzin, "czekała całą noc w nadziei na cud". Nie wiedziała, kto był w domu.

Pani Katarzyna liczyła na to, że chociaż jej syn Szymon jest u koleżanki, bo poszedł tam po szkole. Okazało się jednak, że wrócił do swojego domu 20 minut przed wybuchem. W domu byli też rodzice kobiety oraz rodzina kuzyna, która mieszkała z nimi pod jednym dachem.

d45axdg

Zobacz też: Szymon Hołownia się zdecydował. "Kaznodzieja w amerykańskim stylu"

Przyjaciele bardzo martwią się o panią Katarzynę. - Kasia jest teraz wrakiem człowieka, ta sekunda zmieniła jej życie już na zawsze. Nie ma nic, nie ma bliskich, nie ma domu. Nie wiem, czy będzie w stanie wrócić kiedykolwiek do normalności - mówią w rozmowie z dziennikiem.

Zorganizowali na dla niej zbiórkę, podobnie jak władze miasta i samorząd.

d45axdg

Szczyrk. Co się stało?

W środę wieczorem zawalił się trzykondygnacyjny budynek przy ul. Leszczynowej w Szczyrku. Powodem był wybuch gazu. Podczas robót wykonywanych przez zewnętrzną firmę doszło do przewiercenia gazociągu. Prace budowlane miały być prowadzone bez nadzoru.

Ustalono, że w budynku było osiem osób. Znaleziono wszystkie ciała. Dom został zupełnie zniszczony, z okien trzech okolicznych budynków powypadały szyby. Duża część Szczyrku była pozbawiona prądu i gazu.

d45axdg

- Wszczęto śledztwo w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób, a następstwem tego czynu jest śmierć wielu osób, jak jest w tym przypadku - powiedział Wirtualnej Polsce, Agnieszka Michulec, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

Zobacz też:

Szczyrk. Wybuch gazu. W domu mieszkała znana rodzina. "Poczciwi, pracowici ludzie"

Szczyrk. Tuż przed tragedią bracia kłócili się z robotnikami

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d45axdg

Podziel się opinią

Share
d45axdg
d45axdg
Więcej tematów