Trwa ładowanie...
d2jedz7

Szczerski: Duda zostanie przyjęty w Białym Domu. Porozmawiają o wojsku

Szef Gabinetu Prezydenta RP ujawnił, że we wrześniu Andrzej Duda ma zostać przyjęty w USA przez Donalda Trumpa. Głowa państwa w ciągu 4-6 tygodni ma ogłosić jaki sprzęt kupimy od Amerykanów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Szczerski zapewnił, że Polska nie zabiegała o przeniesienia wojsk NATO z Niemiec do naszego kraju
Krzysztof Szczerski zapewnił, że Polska nie zabiegała o przeniesienia wojsk NATO z Niemiec do naszego kraju (PAP, Fot: Adam Guz)
d2jedz7

Krzysztof Szczerski ujawnił, że Andrzej Duda ma we wrześniu spotkać się w Białym Domu z prezydentem USA Donaldem Trumpem. - Formalną decyzję musi ogłosić urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, zgodnie z obowiązującymi zasadami w takich kontaktach. Zapewne wśród poruszanych tematów pojawi się kwestia kontraktów wojskowych, a także obecności amerykańskich wojsk - tłumaczył w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Szef Gabinetu Prezydenta RP zdradził też, że Duda w ciągu 4-6 tygodni ma ogłosić jaki sprzęt kupimy od Amerykanów. - To są sprawy poufne. Decyzje będą dotyczyły przynajmniej dwóch obszarów wyposażenia wojska, w tym zakup nowoczesnego sprzętu i transfer technologii. I nie chodzi wyłącznie o kontrakty amerykańskie - mówił Szczerski. Innymi poruszonymi tematami mają być kontrakty energetyczne, LNG, a także amerykańskie inwestycje w rejonie Trójmorza.

d2jedz7

W rozmowach nie zostanie poruszona kwestia przesunięcia amerykańskich wojsk z Niemiec do Polski. - Nigdy nie zabiegaliśmy o takie przeniesienie. Chcemy większej i bardziej trwałej obecności sił zbrojnych USA w Polsce, ale nie jest naszą sprawą skąd one zostaną przesunięte. Rozmowy polsko-amerykańskie były bardzo konkretne i przebiegały naturalnie. To dobry sygnał, bo daje komfort w działaniach - zakończył.

Zobacz także: Stanisław Tyszka: Donald Trump stawia sprawy na ostrzu noża

Źródło: "Rzeczpospolita"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jedz7

Podziel się opinią

Share

d2jedz7

d2jedz7
Więcej tematów