Trwa ładowanie...
d44w9vq

Krzysztof Szczerski ma pretensje do Donalda Tuska. "Nigdy nie wystąpił o spotkanie, o wizytę u prezydenta"

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski uważa za "zaskakujące", że Donald Tusk nie chce spotkać się z prezydentem Dudą. "Nawet z czystego, dobrego obyczaju" - dziwi się.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Szczerski liczy na kolejne spotkania Dudy z Trumpem
Krzysztof Szczerski liczy na kolejne spotkania Dudy z Trumpem (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d44w9vq

- To dla mnie zaskakujące. Zgodnie z wszelkimi zwyczajami, dobrym obyczajem dyplomatycznym, pan prezydent odwiedził przewodniczącego Tuska w Brukseli - stwierdził w Radiu Koszalin Krzysztof Szczerski.

Prezydencki minister przyznał, że Donald Tusk powinien postarać się o wizytę u prezydenta Dudy. - Przewodniczący Tusk był nawet w Polsce, ale nigdy nie wystąpił o spotkanie, o wizytę u prezydenta, nawet z czystego, dobrego obyczaju - stwierdził.

I dodał, że "nakazywałoby, że skoro przyjeżdża do kraju członkowskiego Unii Europejskiej, to wypadałoby powiedzieć, wyrazić zapytanie, czy nie mogłoby dojść do takiego spotkania". - Nigdy takiej prośby nie było” - powiedział.

d44w9vq

Zobacz także: "O czym pan mówi?!". Lisicki zdumiony słowami Żakowskiego o muzułmanach

Zaznaczył za to, że liczy na coroczne spotkania Dudy i Donalda Trumpa. - W sam raz jest czas na to, żeby rok do roku takie wizyty się odbywały. Pewnie tak będzie w tym roku, wizyta polskiego prezydenta w Białym Domu. Okazja do rozmowy będzie w wakacje, mamy szczyt NATO, jak i po wakacjach - przyznał.

d44w9vq

Szczerski zapewnił, że Polska czeka także na na zaproszenie od Francji. - Na szczyt Trójkąta Weimarskiego jak czekał prezydent Komorowski, tak czekamy i my, ponieważ gospodarzem ma być Francja. I prezydent Komorowski nie doczekał się. My też czekamy - stwierdził.

Źródło: Radio Koszalin

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d44w9vq

Podziel się opinią

Share

d44w9vq

d44w9vq
Więcej tematów