Trwa ładowanie...
d31mbti

Szczerba chciał wręczyć Kaczyńskiemu poradnik. Tego się nie spodziewał

Poseł PO Michał Szczerba chciał także wręczyć Jarosławowi Kaczyńskiemu poradnik "Rządy Prawa", ale takiego obrotu spraw z pewnością się nie spodziewał.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szczerba chciał wręczyć Kaczyńskiemu poradnik. Tego się nie spodziewał
(PAP)
d31mbti

- W tej chwili mamy do czynienia z końcem trójpodziału władzy. To jest głosowanie nad tym, czy Polska będzie demokratyczna, czy będzie państwem prawa i czy będzie nadal tak, że w 2017 r. będą wydawane i tłumaczone z języka angielskiego poradniki dla polskich posłów "Rządy Prawa - poradnik dla polityków" - powiedział z mównicy sejmowej Szczerba

Pokazał też jeden z egzemplarzy i dodał, że "to jest poradnik dla pana, panie prezesie". Następnie podszedł do ławy poselskiej i położył go przed liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Poradnik - co było widać na transmisji z obrad Sejmu - zsunął na podłogę siedzący obok Kaczyńskiego szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Szczerba ponownie podszedł do ławy poselskiej, podniósł poradnik i próbował wręczyć go liderowi PiS. Uniemożliwił mu to m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

W głosowaniu nad ustawą nie wziął udziału żaden z posłów PO ani z Kukiz'15; głosował tylko jeden poseł Nowoczesnej - Krzysztof Mieszkowski, był przeciwko; z koła Republikanie głosowały przeciwko Małgorzata Janowska i Anna Siarkowska.

Przyjęcie ustawy posłowie przyjęli brawami i okrzykami: "demokracja".

d31mbti

Podziel się opinią

Share
d31mbti
d31mbti
Więcej tematów