Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID-19. Makłowicz: Już nie mogę się doczekać

- Już nie mogę się doczekać, by się przeciwko COVID-owi zaczepić. To jest chyba jedyny moment, kiedy chciałbym być w grupie całkowicie seniorskiej - mówi popularny dziennikarz i krytyk kulinarny Robert Makłowicz.
Share
Robert Makłowicz nie może doczekać się szczepienia
Robert Makłowicz nie może doczekać się szczepieniaŹródło: East News
d1pha3y

Popularny krytyk kulinarny Robert Makłowicz zachęca do szczepień. Jest on jedną z wielu znanych postaci zaangażowanych w śląską kampanię na rzecz szczepień przeciwko koronawirusowi.

Akcję edukacyjno-informacyjną z udziałem wielu autorytetów i znanych twarzy zainicjowały przed świętami Bożego Narodzenia Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Krótkie filmy, w których ambasadorowie kampanii zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19, ukazują się codziennie na portalu społecznościowym.

Szczepionka na COVID-19. Makłowicz zachęca do szczepień

W niedzielę w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych przez Śląską Izbę Lekarską do szczepień przekonuje Robert Makłowicz. Znany dziennikarz sam zamierza przyjąć szczepionkę, gdy tylko będzie to możliwe.

d1pha3y

Szczepionka na koronawirusa. "Apteki powinny być wykorzystane do tego, żeby szczepić Polaków"

- Już nie mogę się doczekać, by się przeciwko COVID-owi zaczepić. To jest chyba jedyny moment, kiedy chciałbym być w grupie całkowicie seniorskiej powiedział w nagraniu podróżnik, deklarując, iż nie może doczekać się szczepienia.

Śląska kampania "COVID zabija – zaszczep się"

Inicjatorzy śląskiej kampanii "COVID zabija – zaszczep się" przypominają, że na całym świecie na COVID-19 zachorowało już ponad 72 mln osób, a niemal 2 mln chorych zmarło. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło ponad 29 tys. osób, a codziennie dowiadujemy się o nowych przypadkach. Lekarze wskazują, że dzięki wysiłkom naukowców mamy dziś do dyspozycji szczepionkę - skuteczną broń, która uratuje nasze życie i zdrowie.

d1pha3y

- Nasz przekaz kierujemy do tych, którzy z różnych powodów wahają się. Najwięcej wątpiących jest wśród młodych ludzi. Decyzja o zaszczepieniu się będzie najlepszym prezentem na 2021 rok dla ich najbliższych: rodziców, dziadków, ale także dla nich samych" – argumentują śląscy lekarze.

- Czy szczepionka na COVID albo też jakakolwiek inna może być niebezpieczna? No może, tak samo jak znieczulenie u dentysty albo też wycięcie tzw. ślepej kiszki. Czy w związku z tym nie chodzimy do dentysty, nie usuwamy zębów w znieczuleniu, nie wycinamy sobie wyrostka robaczkowego? - dodał Makłowicz.

Robert Makłowicz - Ambasador Kampanii "COVID zabija – zaszczep się!"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pha3y

Podziel się opinią

Share
d1pha3y
d1pha3y
Więcej tematów