Trwa ładowanie...

Szczepionki poza kolejnością. Wybrano szefa wewnętrznej komisji

Szczepionki przeciw koronawirusowi w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym podano kilkunastu osobom spoza grupy "0". Władze uczelni wskazały, kto pokieruje pracami w wyjaśnieniu tej sprawy.
Share
Decyzję w sprawie szefa uczelnianej komisji podjął rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong
Decyzję w sprawie szefa uczelnianej komisji podjął rektor WUM prof. Zbigniew GaciongŹródło: PAP
d2wlx7k

Kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej WUM Prof. Roman Smolarczyk stanie na czele komisji, która pokieruje wewnętrzną komisją powołaną, aby wyjaśnić sprawę szczepienia przeciw koronawirusowi osób poza kolejnością. To m.in. aktorzy.

Decyzję w sprawie szefa uczelnianej komisji podjął rektor WUM prof. Zbigniew Gaciong.

Jak wynika z zarządzenia rektora WUM, w skład wewnętrznej komisji weszli także prof. dr hab. Alicja Wiercińska-Drapało - kierowniczka Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Hepatologii Wydziału Lekarskiego WUM oraz prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Robert Gałązkowski - prodziekan ds. dietetyki, ratownictwa medycznego i zdrowia publicznego.

d2wlx7k

Zobacz też: Szczepienie na COVID. "Andrzej Duda nie ma wyjścia"

Dokument zamieszczono w nocy z soboty na niedzielę na facebookowym profilu "Zum na WUM".

Osobną kontrolę podania szczepionek osobom, które nie należą do grupy "0", zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Szczepień nie prowadzi sam uniwersytet, ale wybrana przez NFZ spółka Centrum Medyczne, której WUM jest właścicielem.

d2wlx7k

Wszystko wskazuje na to, że programowi szczepień poświęcone będzie też dodatkowe posiedzenie sejmowej komisji zdrowia. "Jestem po rozmowie z Panią Marszałek Elżbietą Witek. Jutro (w poniedziałek - przyp. red.) wystąpię z prośbą o zwołanie na wtorek Komisji Zdrowia w sprawie szczepień na COVID-19" - napisał w mediach społecznościowych poseł PiS i lekarz Tomasz Latos.

Szczepienia poza kolejką. Szef Agencji Rezerw Materiałowych zarzuca WUM "mijanie się z prawdą"

- Warszawski Uniwersytet Medyczny nie otrzymał żadnej dodatkowej puli szczepionek dla osób spoza grupy "zero" - poinformował prezes ARM Michał Kuczmierowski. - Oczekujemy od WUM zaprzestania mijania się z prawdą i sprostowanie nieprawdziwych informacji - podkreślił Kuczmierowski.

W ten sposób prezes ARM, w sobotę wieczorem, odniósł się do komunikatu WUM z 30 grudnia i powielanej przez kilka dni informacji o dodatkowej puli szczepionek, z której zaszczepieni mieli zostać medycy, członkowie ich rodzin, a także pacjenci i celebryci.

d2wlx7k

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2wlx7k

Podziel się opinią

Share
d2wlx7k
d2wlx7k
Więcej tematów