Trwa ładowanie...

Szczepionka na COVID-19. Krystyna Janda przeprosiła rektora WUM

Krystyna Janda przeprosiła rektora WUM za to, że wprowadziła w błąd opinię publiczną, twierdząc, że ten miał znać wcześniej listę osób zaproszonych do szczepienia spoza grupy 0.

Szczepionka na COVID-19. Krystyna Janda przeprosiła rektora WUMSzczepionka na COVID-19. Krystyna Janda przeprosiła rektora WUMŹródło: East News, fot: Artur Zawadzki
d1n05d6
d1n05d6

W poniedziałek Krystyna Janda na antenie TVN24 odniosła się do afery szczepionkowej, w której aktorzy zaszczepili się przeciwko COVID-19 poza kolejnością. Szczepienia odbyły się w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przypomnijmy, że aktualnie prawo do zaszczepienia się mają pracownicy służby zdrowia, a także farmaceuci oraz pracownicy ośrodków pomocy społecznej.

Janda przekazała, że ta sytuacja wynikła z "jakiegoś bałaganu organizacyjnego". Aktorka przekazała, że wcześniej rozmawiano na temat promocji szczepień, które wstępnie miały się odbyć w połowie lutego. Janda przekazała także, że rozmawiał z nią "ktoś z uniwersytetu".

- Ja konkretnie podawałam prof. Gaciongowi listę kolegów, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień - powiedziała artystka i dodała, że z Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury na liście było osiem osób.

Zobacz także: Nagonka na aktorów? Rzecznik prezydenta o tłumaczeniach Krystyny Jandy

Szczepionka na COVID-19. Prof. Gaciong żąda sprostowania

Informacja o przekazaniu listy prof. Gaciongowi okazała się sprzeczna z tym, co ustaliła komisja powołana przez rektora WUM. Ustaliła ona w poniedziałek, że doszło do licznych nieprawidłowości w organizacji szczepień przez Centrum Medyczne WUM, ale rektorowi nie zostały przedstawione listy osób zgłoszonych do szczepień.

d1n05d6

We wtorek rano prof. Zbigniew Gaciong, rektor UW, zaapelował o sprostowanie nieprawdziwych informacji o tym, że otrzymał on listę osób chętnych do szczepienia spoza grupy 0.

"Odnosząc się do wypowiedzi pani Krystyny Jandy we wczorajszym programie Fakty po Faktach w TVN 24 wyemitowanym dnia 04.01.2021 pragnę podkreślić wyraźnie, co zostało zawarte w raporcie komisji, że lista osób zaproszonych do szczepienia nie była mi wcześniej znana" - czytamy w oświadczeniu profesora.

"To dopiero w ramach działań wyjaśniających zaistniałą sytuację, w niedzielę wieczorem (03.01.2021), poprosiłem Panią Krystynę Jandę o udostępnienie mi listy osób, które z jej rekomendacji zostały zaszczepione. W odpowiedzi na moją prośbę Pani Janda wysłała mi nazwiska kilku osób, które zostały już zaszczepione i które chcielibyśmy zaangażować do akcji promocyjnej. Przypuszczam, że tempo rozmowy doprowadziło do powstania niefortunnego skrótu" - napisał rektor WUM.

Afera szczepionkowa. Krystyna Janda przeprasza rektora WUM

We wtorek Krystyna Janda przeprosiła rektora WUM za "nieprecyzyjną wypowiedź", która - jak sama dodała - wprowadziła w błąd opinię publiczną.

d1n05d6

"Mówiąc o przekazanej rektorowi liście aktorów, miałam na myśli listę osób, które już zostały zaszczepione. Listę przekazałam wieczorem w niedzielę, 3 stycznia, kilka dni po szczepieniach. To osoby, aktorzy, którzy podtrzymają deklarację użycia swojego wizerunku w celu promocji szczepień" - wyjaśniła Krystyna Janda.

Adam Niedzielski, minister zdrowia, przekazał na wtorkowej konferencji prasowej, że nieprawidłowości potwierdzone w pierwszym dniu kontroli przez NFZ w Centrum Medycznym WUM są podstawą do nałożenia na uczelnię kary w wysokości 250 tys. zł. Szef resortu zdrowia wyjaśnił także, jak aktorzy znaleźli się na liście do szczepień przeciwko koronawirusowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1n05d6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1n05d6
Więcej tematów