Trwa ładowanie...
dlmgcz2

Szczecin w trosce o jeże rezygnuje z grabienia liści. Zdziwiony Dariusz Matecki pisze interpelację

Szczecin chce chronić jeże, dlatego zrezygnował z grabienia liści i odśnieżania w parkach. Mieszkańcy są o tym informowani na specjalnych tabliczkach, a te nie podobają się radnemu PiS Dariuszowi Mateckiemu. Interweniuje u prezydenta miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dariusz Matecki nie zgadza się decyzją miasta
Dariusz Matecki nie zgadza się decyzją miasta (East News, Fot: Robert Stachnik/REPORTER)
dlmgcz2

"Absurdalne. W Szczecinie miasto wyda 30 tys. na tabliczki informujące o tym, że miasto w tym roku nie wyśle pracowników do grabienia liści i odśnieżania, w tle pseudoekologiczna argumentacja" - napisał na Facebooku Dariusz Matecki, polityk Solidarnej Polski, szczeciński radny z klubu PiS, który swoją aktywnością mediach społecznościowych budzi kontrowersje.

Na wyrażeniu oburzenia w sieci Matecki nie poprzestał. Jak donosi portal wyborcza.pl, polityk skierował interpelację do prezydenta Szczecina.

"Kto jest odpowiedzialny za podjętą decyzję? Jakie są kwalifikacje oraz doświadczenie zawodowe osób odpowiedzialnych za tę decyzję? Na jakiej podstawie podjęto decyzję o zmianie sposobu pielęgnacji parków: czy były to doniesienia naukowe, doświadczenia innych ośrodków czy badania własne?" - pyta Matecki.

dlmgcz2

Zobacz też: Nikt nie chce powiedzieć, gdzie jest prezydent. Adam Bielan: nie jest na nartach

Miasta rezygnują z grabienia liści między innymi po to, by pomóc jeżom przetrwać zimę. W Szczecinie częściowo wstrzymało koszenie parków i skwerów oraz odśnieżanie.

Przeczytaj także:

Nastolatek zabił dwa jeże. Stanie przed sądem dla nieletnich

Warszawa. Jeżowi zakleszczył się ryjek, pomógł mu pan Tomasz

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlmgcz2

Podziel się opinią

Share
dlmgcz2
dlmgcz2
Więcej tematów