Trwa ładowanie...

Sytuacja w kopalni Zofiówka. Konferencja prasowa prezesa JSW

Zakończyła się konferencja prasowa na temat sytuacji w kopalni Zofiówka, w której od czterech dni trwa akcja ratownicza. Ratownicy w chodniku, w którym odebrano sygnały z dwóch górniczych lamp, dotarli do lustra wody.

Share
d191hcw

Wcześniej prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Daniel Ozon potwierdził nieoficjalne informacje o odebraniu sygnału z lamp górniczych. Obecnie trwa instalowanie pomp na sprężone powietrze, aby odpompować wodę w rejonie, w którym odebrano sygnały z nadajników w lampach poszukiwanych górników. - Liczymy na to, że górnicy znajdują się w bezpiecznym miejscu - powiedział Daniel Ozon.

- Będziemy obniżać lustro wody, aby ratownicy mogli dojść do końca wyrobiska. Jeśli lustro wody choć trochę opadnie, ratownicy spróbują przejść – dodał.

Jak poinformował prezes JSW w akcji biorą udział 23 zastępy ratowników.

- Cały czas służby analizują zagrożenia na innych ścianach, bo przy braku wydobycia rośnie ryzyko wzrostu temperatury i wybuchu pożaru w kopalni. Dlatego podjęliśmy decyzję o wznowieniu wydobycia na dwóch ścianach. Na pozostałych będziemy monitorowali sytuację – przekazał Daniel Ozon.

d191hcw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d191hcw
d191hcw
Więcej tematów