Trwa ładowanie...

Sylwia Spurek vs. Rzecznik Praw Dziecka. Spór o obecność dzieci na polowaniach

Sejm w tym tygodniu ma zając się obywatelskim projektem dopuszczającym udział dzieci do polowań. Sprzeciw wobec tego punktu w harmonogramie zgłosiłą europosłanka Lewicy Sylwia Spurek. Na jej wpis w mediach społecznościowych zareagował Rzecznik Praw Dziecka.

Sylwia Spurek vs. Rzecznik Praw Dziecka. Spór o obecność dzieci na polowaniachŹródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski
dfhpoie
dfhpoie

"Zabieranie dzieci na polowania to nie tylko przemoc wobec zwierząt, ale i wobec dzieci... Stykanie się z zabijaniem i cierpieniem zwierząt źle wpływa na rozwój psychiki u najmłodszych. Gdzie jest Rzecznik Praw Dziecka? Liczę, że Sejm odrzuci ten skandaliczny projekt" - napisała na Twitterze Sylwia Spurek.

Na wpis odpowiedział Mikołaj Pawlak. Na oficjalnym koncie Rzecznika Praw Dziecka zamieszono wpis: "Popiera pani mordowanie dzieci nienarodzonych! Nie ma pani moralnego prawa do wypowiadania się o dzieciach! Wirus niszczy świat, ludzie umierają, tracą pracę, a pani reklamuje majonez wege i uważa, że kury cierpią, znosząc jaja. Pani tak sama, czy ktoś to wymyśla?" - napisano na Twitterze.

"Panie Rzeczniku do rzeczy! Czy Pana zdaniem dopuszczalne jest, aby dzieci brały udział w polowaniach? Czy to mieści się w systemie ochrony praw dziecka? Po czyjej stronie Pan stoi - myśliwych czy dzieci?" - odpowiedziała Spurek, jednak tym razem nie doczekała się odpowiedzi drugiej strony.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka wymiana opinii na linii europosłanka Lewicy - Rzecznik Praw Dziecka. W lutym Spurek i Pawlak wdali się w dyskusję na temat edukacji seksualnej. Posłanka domagała się rzetelnej edukacji seksualnej dla wszystkich dzieci. Z kolei Rzecznik Praw Dziecka odpowiedział, że rzetelną edukacją nie jest informowanie w szkole, że krowy są gwałcone, żeby dawały mleko.

dfhpoie

Obecnie prawo zakazuje udziału dzieci w polowaniu - za złamanie przepisu może zostać wymierzona grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Nie zgadza się z tym Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Krzewienie Tradycji Łowieckiej", który związany jest z Naczelną Radą Łowiecką Polskiego Związku Łowieckiego. I proponuje nowelizację kodeksu, dzięki temu osoby poniżej 18. roku życia będą mogły polować (za zgodą rodziców lub opiekunów).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfhpoie
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfhpoie
Więcej tematów