Trwa ładowanie...

Sylwester 2018 - jak zadbać o zwierzęta?

Dla ludzi Sylwester to czas hucznego i głośnego imprezowania. Dla zwierząt, a w szczególności dla psów i kotów, to najgorszy dzień w roku. Bardzo boją się huku petard i fajerwerków. Można im jednak pomóc, żeby nie cierpiały w sylwestrową noc. Przedstawiamy kilka metod, które mogą dać zwierzętom bardzo dużo.

Sylwester 2018 - jak zadbać o zwierzęta?Źródło: Pixabay.com
d15rvfb
d15rvfb

Sylwester 2018 - zwierzęta boją się petard i fajerwerków

Zwierzęta boją się głośnego huku petard i fajerwerków. Stresują się też krzykami z ulicy i głośną muzyką zza ściany. Żeby zapewnić komfort i bezpieczeństwo swojemu zwierzęciu w Sylwestra, powinno się ograniczyć korzystanie z petard i fajerwerków do minimum. Dla pupila najlepiej by było, gdybyśmy w ogóle z nich nie korzystali. Skorzystają na tym też zwierzęta sąsiadów.

Jeżeli nie wyobrażamy sobie imprezy sylwestrowej bez ognia i świateł, można użyć zimnych ogni - są efektowne, tanie, o wiele bezpieczniejsze oraz, co najważniejsze dla zwierząt, nie robią hałasu.

Warto też zwierzęciu zapewnić miejsce maksymalnie oddalone od okien i światła - wtedy nie będzie musiał nasz pupil oglądać pokazu fajerwerków. Jeżeli zwierzę zacznie samo uciekać w bezpieczne dla niego miejsce w domu - pozwólmy mu na to oraz zachowajmy spokój.

Sylwester 2018 - długi spacer zamiast pieszczot i przysmaków

Zwierzęta nie mogą czuć się rozpieszczone w Sylwestra. Jeżeli będziemy przesadnie je głaskać lub dawać im jak najwięcej ich smakołyków, to wbrew pozorom nie poczują się bezpieczniej - tego dnia urośnie u zwierząt poczucie nadchodzącego zagrożenia. Pupil będzie też myślał, że zachowuje się zgodnie z oczekiwaniami właściciela i w przyszłości będzie udawał przestraszonego, żeby dostać nagrodę.

d15rvfb

Zamiast głaskania i większej ilości jedzenia, dobrym rozwiązaniem będzie spacer, najlepiej bardzo długi i intensywny. Zwierzę wybawi się wystarczająco, przy czym się zmęczy - dlatego istnieje szansa, że szybciej zaśnie i huk petard nie obudzi go tak łatwo.

Jeśli pies będzie spokojny w nocy, na drugi dzień można go nagrodzić porcją jego ulubionych przysmaków.

Sylwester 2018 - leki dla zwierząt

W noc sylwestrową zwierzętom w zachowaniu spokoju i poczucia bezpieczeństwa mogą pomóc leki. Weterynarz może przepisać odpowiednie środki uspokajające. Pomocne mogą być też preparaty z syntetycznymi odpowiednikami psich lub kocich feromonów, np. D.A.P. dla psów w postaci sprayu lub wtyczki z dyfuzorem lub Faliway dla kotów.

d15rvfb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15rvfb
Więcej tematów