Trwa ładowanie...
d25mohw

Światowe Forum Holocaustu w Jerozolimie. Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki szykują sztab kryzysowy

Prezydent i premier szykują się na uroczystość rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz, która odbędzie się w Izraelu. Andrzej Duda zwoła ekspertów, których zadaniem będzie wychwytywanie kłamstw mogących paść w Jerozolimie. Zaplanowano również serię wywiadów i publikacji za granicą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mają plan na wystąpienie Władimira Putina w Izraelu
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki mają plan na wystąpienie Władimira Putina w Izraelu (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d25mohw

W czwartek w Instytucie Jad Waszem w Izraelu rozpocznie się Światowe Forum Pamięci Holocaustu. Na uroczystości nie pojawi się Andrzej Duda. Prezydent Polski przyznał, że jego obecność w Jerozolimie nie będzie miała sensu, jeśli nie zabierze głosu. Na obchodach rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz obecny będzie za to Władimir Putin, który ma wygłosić przemówienie.

Po ostatnich wypowiedziach prezydenta Rosji polskie władze obawiają się kłamliwego przekazu, jaki może paść w Izraelu - podaje rmf24.pl. Duda ma powołać sztab ekspertów od komunikacji oraz historyków. Ich zadaniem ma być wychwytywanie nieprawdziwych informacji, które może powiedzieć Putin. Głowa państwa ma też wygłosić serię wywiadów w polskich mediach.

Przeczytaj: "Rossijskaja Gazieta": Andrzej Duda nie miał moralnego prawa uczestniczyć w forum w Izraelu

d25mohw

Z kolei rząd z premierem Mateuszem Morawieckim na czele zamówił serię publikacji, które pojawią się w zagranicznych mediach. Mają przedstawiać polski punkt widzenia w kontekście historii. Putin w ostatnim czasie zaliczył serię antypolskich wypowiedzi. Zarzucił naszemu krajowi m.in. udział w rozbiorze Czechosłowacji w 1938 r. Nazwał też byłego ambasadora w III Rzeszy Józefa Lipskiego "bydlakiem i antysemicką świnią".

Przeczytaj również: Izraelskie media: Wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Jerozolimie nie jest przewidziane

Zobacz też: Andrzej Duda sobie szkodzi? "Poparcie dla PiS zmaleje"

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25mohw

Podziel się opinią

Share
d25mohw
d25mohw
Więcej tematów