Trwa ładowanie...

Studniówka w pandemii. MEiN opublikowało wytyczne

Uczniowie ostatnich klas szkół średnich przed zakończeniem roku szkolnego biorą udział w studniówkach. Tradycyjnie organizuje się je 100 dni przed maturą. Większość balów odbywa się więc w styczniu lub w lutym. Nie można jednak zapomnieć o pandemii. W związku z COVID-19 MEiN przygotowało wytyczne.

Wytyczne MEiN dotyczące organizacji studniówek Wytyczne MEiN dotyczące organizacji studniówek Źródło: East News, fot: ANETA ZUREK / POLSKA PRESS
d285zmd
d285zmd

Ministerstwo Edukacji i Nauki razem z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym opublikowało wytyczne dotyczące organizacji uroczystości szkolnych. Mowa o studniówkach, które odbywać się będą w szkołach oraz poza nimi.

Na stronie rządowej czytamy, że wytyczne wskazują na konieczność przestrzegania wszystkich przepisów prawa oraz zaleceń, które wynikają z pandemii COVID-19.

Resort szkolnictwa zaznaczył, że wytyczne zostały wprowadzone po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób, które będą bawić się na studniówkach. Mowa nie tylko o uczniach i ich osobach towarzyszących, ale także nauczycielach i rodzicach.

d285zmd

Zobacz też: "Rozwiązania znane są od dawna". Będą nowe obostrzenia?

Studniówka w czasie COVID-19. Są specjalne wytyczne

Wytyczne obowiązują w przypadku, gdy studniówka organizowana jest w budynku szkoły, ale także poza nią.

"Wytyczne informują, że podmioty świadczące usługi gastronomiczne oraz organizatorzy stosują się do wytycznych przygotowanych dla podmiotów gastronomicznych oraz wytycznych dotyczących organizacji imprez" - przekazano w komunikacie MEiN.

Ministerstwo dodało, że osoba, która będzie brała udział w studniówce, a nie okaże organizatorowi zaświadczenia o zaszczepieniu lub wyzdrowieniu, będzie traktowana jak osoba niezaszczepiona, na którą nałożono limity.

d285zmd

"W wytycznych znalazła się także informacja, że uroczystości studniówkowe w budynku szkoły nie mogą odbywać się w przypadku przejścia nauczania na naukę zdalną/hybrydową spowodowaną wzrostem zachorowań na COVID-19 wśród społeczności szkolnej bądź zawieszenia nauczania lub przejścia na naukę zdalną wynikającą z przepisów prawa powszechnie obowiązującego" - dodał resort.

Przy stolikach jedna klasa, wietrzenie raz na godzinę

Rekomendacje służb dotyczą m.in. tego, aby w miarę możliwości przy stolikach siedzieli uczniowie z jednej klasy.

"Należy wietrzyć pomieszczenia, z których korzystają uczestnicy, co najmniej raz na godzinę, a salę do tańczenia częściej" - brzmi kolejny zapis.

Wszystkie wytyczne dostępne są na stronie internetowej MEiN.

d285zmd

Źródło: MEiN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d285zmd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d285zmd
Więcej tematów