Trwa ładowanie...
d128gi5

Studniówka 2021. Czy ta impreza się odbędzie?

Znacznie mniejsza liczba rezerwacji i rezygnacja z dotychczas umówionych imprez. Restauratorzy i hotelarze, dla których karnawał miał być czasem żniw - wiedzą już, że okres noworoczny będzie wyglądał zupełnie inaczej niż w latach ubiegłych. Co ze studniówkami tegorocznych maturzystów?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
studniówka
studniówka (East News, Fot: MARZENA BUGALA- AZARKO)
d128gi5

Po Nowym Roku zgodnie z coroczną tradycją powinny odbywać się studniówki. Maturzyści powoli godzą się, z tym że przed swoim egzaminem dojrzałości wspólnej zabawy nie będzie. Tak jest np. w Poznaniu, gdzie większość szkół średnich zrezygnowała ze studniówki, zanim uczniowie i rodzice zabrali się za jej organizację.

Maturzyści są tymi decyzjami bardzo rozczarowani. Nie są to pierwsze przeszkody, na które napotykają w tym roku szkolnym.

Studniówka online w czasach pandemii

- Ominęły nas wszystkie osiemnastki, nie mieliśmy ostatniej wycieczki szkolnej, nie będziemy mieli ostatniej wigilii klasowej, studniówki też nie będziemy mieli. Chyba jesteśmy pogodzeni z tym, że jesteśmy bardzo pechowym rocznikiem - tłumaczyła w rozmowie z RMF FM maturzystka Agata Pohl z LO im. św. Marii Magdaleny w Poznaniu.

d128gi5

Dariusz Piontkowski o egzaminach. Były minister wyjaśnia nowe zasady

W tej szkole, by ratować sytuację, pojawił się nawet pomysł zorganizowania zabawy z podziałem na grupy, a potem nawet studniówki zdalnej. Jednak pomysł ten nie spotkał się z zainteresowaniem.

Usługodawcy znowu zaczynają liczyć straty

Sanepid zwraca uwagę na to, że prognozowanie tego, co będzie w styczniu "jest jak wróżenie z fusów". Branża gastronomiczna zaczyna znowu liczyć straty. Brak studniówek oznacza brak wpływów i zysków z tych imprez.

d128gi5

– Nawet z rocznym wyprzedzeniem mieliśmy umowy na studniówki. Teraz prawie nic. W zeszłym tygodniu odwołano dwie studniówki i musimy oddać zaliczki – przyznała w rozmowie z WP Joanna Trelińska, dyrektorka sprzedaży i marketingu wrocławskiego Terminal Hotel.

W związku z brakiem organizacji studniówek ucierpieć mogą także:

  • Właściciele sal
  • Firmy kateringowe
  • Obsługa światła i nagłośnienia
  • DJ-e i muzycy
  • Fotografowie i filmujący
  • Taksówkarze

Nie ma jeszcze rekomendacji Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia odnośnie organizacji studniówek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128gi5

Podziel się opinią

Share
d128gi5
d128gi5
Więcej tematów