Trwa ładowanie...

Starcie Donalda Tuska z TVP. Padło porównanie do przesłuchania przez SB

- Jak oglądam TVP Info, to czuję się jak wtedy, gdy przesłuchiwał mnie funkcjonariusz SB - powiedział podczas konferencji prasowej Donald Tusk, gdy padło pytanie ze strony Miłosza Kłeczka z TVP.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Biurze Krajowym PO w Warszawie Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk podczas konferencji prasowej w Biurze Krajowym PO w Warszawie Źródło: PAP, fot: PAP/Mateusz Marek
d12trha
d12trha

Lider Platformy Obywatelskiej zwołał konferencję prasową, podczas której komentował rekordową inflację i wzrost cen. Główny Urząd Statystyczny podał, że wynosi ona 6,8 proc. Miłosz Kłeczek z TVP Info zaczął od stwierdzenia, że przez lata siła nabywcza pieniądza się nie zmieniła.

Konferencja Donalda Tuska. Spięcie z Miłoszem Kłeczkiem z TVP

Przypomniał Donaldowi Tuskowi, że minimalne wynagrodzenie wzrosło od czasów, gdy to Tusk był premierem. Padło też pytanie o spotkania z przywódcami europejskimi oraz o gwarancje z ich strony, że Polacy nie stracą pieniędzy z KPO.

- Ja nic nie mówiłem o gwarancjach - odparł Donald Tusk. - Powiedział pan, że nikomu do głowy by nie przyszło, by Polakom pieniądze zabrać, wiec rozumiem, że pan gwarancje otrzymał - dopowiadał Miłosz Kłeczek.

- Jeśli usłyszał pan swoje pytanie, to już się pan wstydzi. Chcę odpowiedzieć na pańskie pytanie. Muszę wyeliminować tezę zawartą w pańskim pytaniu. Znamy pańską misję, ale to nie znaczy, że będę ulegać tym manipulacjom - odpowiedział były premier.

d12trha

Zobacz także: Czarzasty do europosła PO: nie opowiadaj bzdur!

Wyliczył, że na spotkaniu liderów Europejskiej Partii Ludowej przed unijnym szczytem widział się m.in. z szefową Komisji Europejskiej, kanclerz Niemiec, kanclerzem Austrii oraz premierami Grecji, Słowacji, Słowenii czy Chorwacji.

- Mówiłem, że wszyscy moi rozmówcy bez wyjątku, choć z różnym nastawieniem, bardzo by chcieli, żeby rząd polski podjął decyzje, które pomogą odblokować KPO dla Polski. Każdy mój rozmówca mówi o bezwzględnej potrzebie szanowania prawa europejskiego i praworządności. Tam - pan pewnie zna to słowo dobrze - nikt na nikogo nie szczuje - podkreślił lider PO.

d12trha

- Jeśli chodzi o siłę nabywczą, to tego nie kwestionuję. Na tym polega te 30 lat, że idziemy do przodu. Co zrobić, by inflacja nie zjadła efektów pracy ludzi? Ja mogę powiedzieć, że gdy w 2011 roku podjęliśmy działania antyinflacyjne, inflacja sięgała 4,5 proc. Gdy oddawałem władzę, niespełna 3 lata później, inflacja była na poziomie 0 - dodał Donald Tusk.

Donald Tusk porównuje TVP Info do przesłuchania przez funkcjonariuszy SB

Miłosz Kłeczek zadał Donaldowi Tuskowi jeszcze pytanie o głosowanie europosłów PO ws. rezolucji w Parlamencie Europejskim. - Jeżeli pan mówi, że doskonale znam pojęcie szczucia, to czy pan zna pojęcie zdrady i rekomendował posłom PO, by głosowali za rezolucją wstrzymującą wypłatę Polsce środków z KPO - pytał Kłeczek.

- Jak byłem w pana wieku, byłem przesłuchiwany przez SB. Był to rok 1982 lub 1983. Byłem aresztowany. Miałem pewną praktykę i doświadczenie, że jedyną metodą jest nieudzielanie odpowiedzi na pytania. Jak oglądam TVP Info, to czuję się jak wtedy, gdy przesłuchiwał mnie funkcjonariusz SB i pan chyba coś o tym wie - odpowiedział szef PO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d12trha
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12trha
Więcej tematów