Trwa ładowanie...
d448x78

Stanowcza reakcja Kurskiego na zaatakowanie dziennikarki TVP. Co zadeklarował?

TVP złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - zapowiedział prezes TVP Jacek Kurski. Wszystko po ataku na dziennikarkę telewizji publicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Protest przed Sejmem
Protest przed Sejmem (Youtube.com)
d448x78

Na demonstracji Obywateli RP przed Sejmemdoszło do awantury, podczas której dziennikarze TVP zostali obrzuceni wyzwiskami: "Szoruj stąd!", "śmieciarze", "odpuść, do g... się nie przemawia". A to jedynie te łagodniejsze sformułowania.

"Więcej mam szacunku dla k...y spod latarni, niż dla ciebie" - takie między innymi słowa usłyszała reporterka Anna Machińska, która na co dzień przygotowuje materiały do programu "W tyle wizji".

Nagranie z tej sytuacji szybko trafiło do sieci.

Wywołało to lawinę komentarzy na portalach społecznościowych.

d448x78

Pojawiły się także pytania, co zamierza w tej sytuacji zrobić telewizja. Wywołany niejako do odpowiedzi, głos zabrał Jacek Kurski.

"TVP złoży zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z utrudnianiem wykonywania obowiązków służbowych i atakiem na naszą dziennikarkę" - napisał na Twitterze.

Zadeklarował także pomoc dziennikarce, jeśli ta zdecyduje się wystąpić na drogę cywilną.

Wcześniej do tego zdarzenia odniósł się też między innymi Michał Rachoń, dziennikarz TVP. "To indywiduum - Franciszek Jagielski wielokrotnie nawoływał do używania przemocy w czasie marszów i imprez KOD oraz Obywateli RP. Oczekuję, że te działania zostaną potraktowane w końcu zgodnie z obowiązującym prawem" - napisał. I dodał: "Wielkie słowa uznania dla red. Anny Machińskiej".

Kim jest mężczyzna, który zaatakował dziennikarkę?

Jak napisała niezalezna.pl, mężczyzna, który zwyzywał dziennikarkę, to właściciel agencji ochrony "Farmazon".

Na facebookowym profilu agencji ochrony mienia i życia "Farmazon" i na koncie Jagielskiego można znaleźć fotografie osób, które ochrania lub ochraniał. Prezentuje zdjęcia między innymi z Władysławem Frasyniukiem, liderem Obywateli RP Pawłem Kasprzakiem i byłym prezydentem Bronisławem Komorowskim.

d448x78
Facebook.com
Podziel się
Facebook.com
Podziel się

Zobacz także: Coraz więcej mszy w Telewizji Polskiej

d448x78

Podziel się opinią

Share

d448x78

d448x78
Więcej tematów