Trwa ładowanie...
d2xyb8e

Stanisław Tyszka w #dzieńdobryWP o wniosku PO: 1,3 mln zł wyrzuconych w błoto

Nie podoba mi się ani nowy standard TK, ani nie podobał mi się stary, cały czas jesteśmy w logice partyjnego Trybunału. Najpierw zawłaszczonego przez PO, potem przez PiS. - stwierdził w programie #dzieńdobry WP wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15, pytany o czwartkową rozprawę Trybunału w sprawie ustawy Prawo o zgromadzeniach. Dyskusję nad wnioskiem o wotum nieufności dla rządy Beaty Szydło uznał za "wyrzucanie pieniędzy w błoto".

Share
d2xyb8e

Zdaniem Tyszki to, w jaki sposób wyłania się sędziów Trybunału sprawia, że jego wyroki nie dość, "że są polityczne, to są upartyjnione".

Wicemarszałek Sejmu pytany był także o to, jak ocenia sposób relacjonowania obrad Trybunału. Nowa prezes TK Julia Przyłębska nie wpuszcza na salę obrad dziennikarzy ani kamer telewizyjnych. Posiedzenie Trybunału relacjonowane jest za pośrednictwem strony internetowej. - Ten sposób komunikacji nie służy godności i powadze TK - stwierdził Tyszka, oceniając również przebieg konferencji prasowej z udziałem prezes TK po wydaniu orzeczenia.

- Na poziomie formalnym wyrok jest pewnie legalny, ale chodzi o kwestie dbania o powagę wymiaru sprawiedliwości. My mówimy, że w Polsce nie ma demokracji, jest partiokracja - odparł pytany o wątpliwości prawne związane z ostatnim orzeczeniem Trybunału, wysnuwane przez konstytucjonalistów i polityków opozycji.

d2xyb8e

Wicemarszałek Tyszka przyznał, że głosował przeciwko nowej ustawie o zgromadzeniach, której zgodność z konstytucją badał w czwartek Trybunał. - Dobre prawo należy tworzyć dla wszystkich obywateli, nie tylko dla wybranych grup. Ta ustawa jest uszyta dla zgromadzeń cyklicznych PiS - stwierdził.

Wicemarszałek Sejmu nie udzielił odpowiedzi wprost, jak zagłosuje Kukiz'15 w sprawie wniosku PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Przypomniał, że jego klub głosował przeciwko wotum zaufania dla tego rządu. - Ale daleko nam też do Grzegorza Schetyny - stwierdził Tyszko. - Oni mieli swoją szansę, mieli 8 lat - dodał.

Jego zdaniem ten wniosek i dyskusja wokół niego to strata czasu. - Policzyłem, że dzień pracy Sejmu kosztuje 1,3 mln zł. To zostanie wyrzucone w błoto, na bicie piany - podkreślił.

Poseł Kukiz'15 odniósł się także do publikacji "Super Expressu" dotyczących mieszkania Pawła Kukiza. Jego zdaniem te ataki wynikają z tego, że ugrupowanie Kukiz'15 "jest dużym zagrożeniem dla PiS i PO".

d2xyb8e

- Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, Paweł Kukiz przekazał mieszkanie córce. Prawo i słuszność jest po stronie Kukiza. Ale ci, którzy wywołują te afery są zdania, że zawsze pozostanie jakiś cień wątpliwości - stwierdził.

- Czekamy na kolejne afery i skandale - dodał Tyszka.

Oglądaj Telewizję WP! Jesteśmy dostępni w sieciach telewizji naziemnej i kablowych. UPC: kanał 158 lub 116. VECTRA: kanał 194. TOYA: kanał 17. INEA: kanał 28. NETIA: kanał 29. Platforma nc+: kanał 170.

d2xyb8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xyb8e
d2xyb8e
Więcej tematów