Trwa ładowanie...

Stanisław Piotrowicz za innego posła? Mieszkańcy Krosna są oburzeni

- Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. To chyba odpowiedni moment na to - mówią WP mieszkańcy Krosna o Stanisławie Piotrowiczu, który starował w wyborach parlamentarnych z tego miasta. Przegrał, ale PiS ma namawiać posłów elektów, by nie objęli mandatu.

Share
Stanisław Piotrowicz za innego posła? Mieszkańcy Krosna są oburzeni
Źródło: East News
d1pnii9

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Jak ustaliła WP, przegrana Stanisława Piotrowicza nie podoba się w PiS. Polityk przegrał z Tadeuszem Chrzanem o 824 głosy, który teraz ma być namawiany do tego, by nie przyjął mandatu. Wtedy przypadnie on Piotrowiczowi.

Mieszkańcy Krosna nie przyjęli dobrze tej informacji. - Czuję się oszukana. Według mnie jest to zwykła, jawna korupcja - mówi w rozmowie WP pani Anna. Według naszych informacji Chrzan w zamian za rezygnację z mandatu miałby dostać "prezent na pocieszenie w postaci dobrej fuchy".

Czy jeśli rzeczywiście dojdzie do zmiany posła, to mieszkańcy się zbuntują? - Powinny być protesty. Nie powinno być zgody na tego typu zachowania. To nie jest demokracja - dodaje pani Anna.

PiS kombinuje ws. Piotrowicza? Stanowcza reakcja rzecznika rządu

Przyznaje, że zdziwiła się, że "ktokolwiek mógł zagłosować na Piotrowicza". - Już samo to, że bronił księdza pedofila budzi we mnie odrazę - podkreśla.

d1pnii9

"To nie jest w porządku"

Pan Robert zna osobiście zarówno Piotrowicza, jak i Chrzana. Nie jest zwolennikiem PiS, więc, jak twierdzi, "nie ma dla niego znaczenia, czy w Sejmie będzie Staszek czy Franek". Przyznaje jednak, że "to nie jest w porządku wobec wyborców".

- Nie dostał się do Sejmu nie bez powodu - mówi pan Bartłomiej. I dodaje: - Skoro się nie dostał dzięki głosom, został wyprzedzony przez innych, to nie powinno go tam być.

- O jego przeszłości jest głośno. Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. To chyba odpowiedni moment na to - ocenia nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że Stanisław Piotrowicz tuż po ogłoszeniu wyników wyborów mówił Wirtualnej Polsce, że rozważy przejście na emeryturę. - Nic o tym nie wiem, ale ja zawsze dowiaduję się na końcu. Inni zawsze wiedzą wcześniej - tak z kolei zareagował Chrzan na pytanie o to, czy nie obejmie mandatu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pnii9

Podziel się opinią

Share
d1pnii9
d1pnii9
Więcej tematów