Trwa ładowanie...
d33tpg9

Stanisław Gawłowski wyjdzie z aresztu po wpłaceniu 500 tys. złotych kaucji. Ma na to 14 dni

Stanisław Gawłowski może opuścić areszt po wpłaceniu pół miliona kaucji, ma na to dwa tygodnie - taką informację przekazał Roman Giertych. Dzisiaj odbyła się rozprawa przed Sądem Okręgowym w Szczecinie. Prokuratura Krajowa twierdziła , że ma nowe zarzuty wobec polityka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Gawłowski przebywał w areszcie od 3 miesięcy
Stanisław Gawłowski przebywał w areszcie od 3 miesięcy (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
d33tpg9

Stanisław Gawłowski wychodzi z aresztu - przekazał Roman Giertych, który reprezentuje polityka w sądzie. Wiadomo, że polityk PO nie uczestniczył w rozprawie. Taką decyzję podjęła przewodnicząca sądu, Joanna Wieczorkiewicz Kita. Poseł PO chciał osobiście odeprzeć argumenty prokuratury, która domagała się jego dalszej izolacji bez prawomocnego wyroku.

Gawłowski przebywał w areszcie od 3 miesięcy. Prokuratura Krajowa miała przekonywać sąd do przedłużenia aresztu Gawłowskiego. Twierdziła , że ma nowe zarzuty wobec polityka.

Sprawa Stanisława Gawłowskiego. O co jest oskarżany?

Gawłowski został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA 13 kwietnia br. Polityk usłyszał wtedy pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym. Oskarżenia dotyczą okresu, gdy sprawował funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL. Miał wtedy przyjąć co najmniej 175 tys. zł łapówki w gotówce i dwa zegarki warte 25 tys. zł.

d33tpg9

Pod koniec czerwca zarzuty usłyszała również jego żona, Renata Listowska-Gawłowska. Prokuratura Krajowa w Szczecinie zarzuca jej pranie brudnych pieniędzy, za co grozi 10 lat więzienia.

"To kłamstwo". Andrzej Halicki o zyskach z nierządu Gawłowskiego

Poseł PO zdradził, że swoją sytuację od momentu zatrzymania aż po sposób funkcjonowania w areszcie opisuje na bieżąco w pamiętniku. Swoje wspomnienia ma wydać tuż po tym, jak wyjdzie na wolność. W międzyczasie Gawłowski stracił uposażenie i dietę poselską.

d33tpg9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Pyrrus z Nowogrodziej. Odnieśliśmy taki sukces, że zaprowadził nas prosto do klęski""

d33tpg9

Podziel się opinią

Share
d33tpg9
d33tpg9
Więcej tematów