Trwa ładowanie...

Sprawa Banasia. Jest reakcja Ziobry. Wspomniał o TVN24

Jest reakcja Zbigniewa Ziobry na konferencję Mariana Banasia. Minister sprawiedliwości uderzył w stację TVN24, która pytała o to, czy Ziobro posiada informacje na temat tego, by służby specjalne miały nakłaniać świadków do składania fałszywych zeznań przeciwko Banasiowi.

Share
Sprawa Banasia. Zbigniew Ziobro reaguje i wskazuje TVN
Sprawa Banasia. Zbigniew Ziobro reaguje i wskazuje TVN Źródło: PAP, fot: Mateusz Marek
d46ambl

Minister Zbigniew Ziobro został zapytany w czasie poniedziałkowej konferencji, o doniesienia na temat Mariana Banasia. Pytanie padło ze strony stacji TVN24.

Sprawa Banasia. Ziobro uderza w TVN24

- A czy TVN i program Bertolda Kittela to też służby specjalne? Myślę, że nie - odpowiedział krótko Zbigniew Ziobro, po czym zakończył konferencję.

W ten sposób minister sprawiedliwości odniósł się do programu "Superwizjer" TVN, której dziennikarzem jest Bertold Kittel. Reporter śledczy jest autorem materiału m.in. o słynnej kamienicy Banasia w Krakowie.

Porażający raport. Była wiceminister oskarża PiS

Sprawa Banasia. "Nakłaniano do składania fałszywych zeznań"

Na spotkanie ministra sprawiedliwości z mediami nałożyła się konferencja prezesa NIK, który poinformował, że służby specjalne miały nakłaniać do składania fałszywych zeznań na jego temat.

d46ambl

- Nakłaniano osoby do składania fałszywych zeznań przeciwko mnie i mojej rodzinie. Nigdy aparat państwa nie funkcjonował tak usilnie, aby usunąć prezesa NIK ze stanowiska - podkreślił Marian Banaś.

Jak poinformował mec. Marek Małecki, pełnomocnik prezesa Banasia, będzie on wnosił o zabezpieczenie śladów, dowodów oraz przesłuchanie szefa NIK w charakterze świadka. Strona skieruje również wniosek do marszałek Sejmu Elżbiety Witek o powołanie komisji śledczej w tej sprawie.

Obecny na konferencji prezesa NIK prof. Marek Chmaj wezwał polski parlament, by ten dokonał kontroli działalności prokuratura generalnego oraz podległych mu instytucji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d46ambl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46ambl
d46ambl
Więcej tematów