Trwa ładowanie...
d1ehs0w
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
senat
+1

Spotkanie Trójkąta Weimarskiego w spr. hejtu

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że po wyborach we Francji i w Niemczech w Senacie odbędzie się polsko-niemiecko-francuska konferencja dotycząca m.in. hejtu i hakerstwa w internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Spotkanie Trójkąta Weimarskiego w spr. hejtu
(AFP)
d1ehs0w

02.05. Warszawa (PAP) - Marszałek Senatu Stanisław Karczewski zapowiedział, że po wyborach we FrancjiFrancji i w Niemczech w Senacie odbędzie się polsko-niemiecko-francuska konferencja dotycząca m.in. hejtu i hakerstwa w internecie.

Marszałek, który był we wtorek gościem Polsat News był pytany o sprawę konsul honorowej RP w Ohio (USA) Marii Szonert Biniendy. W niedzielę PAP dowiedziała się w MSZ, że została ona zawieszona w pełnieniu obowiązków. Dalsze decyzje mają zapaść po powrocie szefa MSZ z Australii, gdzie obecnie przebywa z wizytą. Chodzi o grafikę przedstawiającą Donalda Tuska w mundurze SS, zamieszczoną w mediach społecznościowych na profilu Szonert-Biniendy. Sama Szonert-Binienda podkreśliła, że jej konto na Facebooku zostało zhakowane.

Karczewski zwrócił uwagę, że problem m.in hejtu i hakerstwa w internecie istnieje nie tylko w Polsce, ale także w wielu miejscach, w Stanach Zjednoczonych, we Francji i również w Niemczech.

- Wiem, bo rozmawiałem z szefem Senatu francuskiego panem Gerardem Larcher i panią przewodniczącą Bundesratu (Malu Dreyer), czyli z moimi odpowiednikami w Trójkącie Weimarskim. Zorganizujemy po wyborach we Francji i po wyborach w Niemczech właśnie w Senacie konferencję polsko-niemiecko-francuską na temat hejtu i hakerstwa w internecie. Ono się zdarza i co najgorsze ono zaczyna kształtować opinię publiczną. To jest coś niebywałego - podkreślił marszałek Karczewski. (PAP)

d1ehs0w

Podziel się opinią

Share

d1ehs0w

d1ehs0w
Więcej tematów