Trwa ładowanie...

Spotkanie na Nowogrodzkiej. Komitet Wykonawczy PiS zakończył obrady

Komitet Wykonawczy Prawa i Sprawiedliwości zakończył obrady. Podczas spotkania, które trwało ponad 2 godziny, poruszona ma być m.in. kwestia wyborów samorządowych oraz decyzji Komitetu Politycznego PiS ws. nagród.
Share
Marszałek Kuchciński przyjechał na Nowogrodzką
Marszałek Kuchciński przyjechał na NowogrodzkąŹródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d4cwxer

W skład Komitetu Wykonawczego PiS wchodzi przewodniczący, kierownicy Rad Regionalnych oraz prezesi Zarządów Okręgowych.

Na Nowogrodzkiej pojawili się m.in: prezes Jarosław Kaczyński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, rzecznik rządu Joanna Kopcińska oraz poszczególni ministrowie.

Podczas spotkania członkowie Komitetu omawiali strategię Prawa i Sprawiedliwości przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. - Po 15 kwietnia rozpocznie się objazd polityków PiS po kraju i ich spotkania z wyborcami, tego przede wszystkim dotyczyło piątkowe, techniczne spotkanie Komitetu Wykonawczego - powiedział po spotkaniu szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski. Dodał, że po kraju "jeździć będzie większość polityków PiS"

d4cwxer

Warto zaznaczyć, że na 14 kwietnia planowana jest konwencja PiS w Warszawie m.in. z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość ma podsumować dwa lata rządów oraz przedstawi program na kolejne lata.

Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsza tura wyborów. Możliwe, że polacy zagłosują 21 października, 28 października albo 4 listopada. Będą wybierać wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Kontrowersje wokół nagród

To jednak nie wszystko. Na Nowogrodzkiej politycy omawiali wczorajszą decyzję podjętą podczas spotkania Komitetu Politycznego PiS.

d4cwxer

Przypomnijmy: w czwartek Jarosław Kaczyński poinformował, że Komitet Polityczny PiS na jego wniosek ustalił, że w Sejmie zostanie złożony projekt obniżenia o 20 proc. pensji poselskich. To efekt zamieszania wokół nagród dla członków rządu. Ministrowie i sekretarze stanu przekażą dotychczasowe premie na cele społeczne do organizacji Caritas.

Prezes poinformował również, że wprowadzone zostaną też nowe limity dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków, starostów i ich zastępców; zniesione zostaną też wszelkie dodatkowe poza pensją świadczenia, jeśli chodzi o kierownictwa spółek skarbu państwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4cwxer

Podziel się opinią

Share
d4cwxer
d4cwxer
Więcej tematów