Trwa ładowanie...
dhwauzj

Spór o pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich w Lublinie. Projekt odesłany

Nie ma porozumienia ws. pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki w Lublinie. Radni nie zgodzili się na przyjęcie projektu autorstwa ich koleżanki z klubu PiS. Projekt uchwały został odesłany do komisji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Radni PiS chcą, aby pomnik powstał na pl. Kaczyńskiego
Radni PiS chcą, aby pomnik powstał na pl. Kaczyńskiego (Mat. prasowe)
dhwauzj

Radni PiS chcieli, aby samorząd zrezygnował z obowiązkowego konkursu na projekt pomnika, który stanąć ma w pobliżu Centrum Kultury w Lublinie. Stwierdzili, że mają własną wizję pomnika, którą opracowała radna z ich klubu Małgorzata Suchanowska. Działaczka PiS przedstawia się jako plastyk-amator.

Pomnik opracowany przez radną partii Jarosława Kaczyńskiego składać ma się z kamiennej ławy w kształcie granic Polski i rzeźby siedzącej pary prezydenckiej.

dhwauzj

- Chciałbym, żeby ten projekt został odesłany do Komisji Kultury i Ochrony Zabytków celem przeprowadzenia dodatkowych konsultacji - proponował radny Piotr Dreher z PO, którego słowa cytuje dziennikwschodni.pl.

Jego klubowy kolega, Bartosz Margul poszedł jeszcze dalej i stwierdził, że pomnik Lecha Kaczyńskiego nie musi wcale stanąć w Lublinie. - W chwili wypadku prezydent miał 15 proc. poparcia i nie miał szans na ponowną prezydenturę - mówił samorządowiec z koalicji PO-Wspólny Lublin.

Po burzliwych obradach radni na ostatniej sesji w tej kadencji zdecydowali o odesłaniu projektu uchwały ws. pomnika do komisji kultury. Sprawą zajmą się rajcy nowej kadencji.

dhwauzj

Autorka koncepcji zapowiada, że będzie walczyć o postawienie pomnika w formie, którą opracowała. Jedak w nowej radzie klub PiS będzie miał mniej członków niż teraz i przeforsowanie pomysłu może być jeszcze trudniejsze.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Debata WP: "Żadne wstawanie z kolan nie jest nam potrzebne"

dhwauzj

Podziel się opinią

Share
dhwauzj
dhwauzj
Więcej tematów