Trwa ładowanie...

Spór ekspertów w sieci. Dr Fiałek przeprasza dr Grzesiowskiego

- Niepotrzebne wdawanie się w dyskusję niesie za sobą konsekwencje, które ponoszę - napisał na Twitterze dr Bartosz Fiałek, jednocześnie przepraszając dr Pawła Grzesiowskiego - eksperta z Rady Medycznej przy premierze - za wcześniej umieszczoną wypowiedź na jego temat.

Share
Kłótnia ekspertów naTwitterze. Dr Fiałek przeprosił dr Grzesiowskiego Kłótnia ekspertów naTwitterze. Dr Fiałek przeprosił dr Grzesiowskiego Źródło: East News, fot: Piotr BLAWICKI
d35izqt

Do dyskusji na Twitterze pomiędzy dwoma specjalistami doszło w środę. Lekarz Bartosz Fiałek zwrócił się do eksperta z Rady Medycznej ds. COVID-19, dr Pawła Grzesiowskiego.

"Z takich jak Pan i Pańskie TAN (Twitterowa Akademia Nauk - red.) Einstein śmiał się już na przełomie XIX i XX wieku. Jacy 'eksperci', taka umiejętność walki z zarazą. Jesteśmy najlepsi - w liczbie zgonów" - miał napisać dr Fiałek.

Kłótnia lekarzy na Twitterze. Dr Fiałek przeprasza dr Grzesiowskiego

W czwartek na profilu lekarza pojawiły się jednak przeprosiny, skierowane do Pawła Grzesiowskiego.

d35izqt

"Zgodnie z oczekiwaniem pana doktora Pawła Grzesiowskiego. Niepotrzebne wdawanie się w dyskusję niesie za sobą konsekwencje, które ponoszę, ale i naukę - od dzisiaj wyłączam możliwość komentowania pod moimi wpisami" - poprzedził swoje oświadczenie Fiałek.

"Z powodu obrażenia pana doktora Pawła Grzesiowskiego oraz członków grupy TAN, pisząc "z takich jak Pan i Pańskie #TAN Einstein śmiał się już na przełomie XIX i XX wieku", przepraszam i uznaję, że nie powinienem umieścić tej treści publicznie (wiadomość omyłkowo umieściłem publicznie, gdzie widniała przez około 1-2 minuty" - oznajmił lekarz.

Spór znanych lekarzy na Twitterze. "Ekspertem nie jest się na własne życzenie"

Wypowiedź Fiałka, która miała stać się przedmiotem sporu, pojawiła się pod jednym z postów udostępnionych przez dr Grzesiowskiego. Rządowy ekspert odpowiedział m.in., że "ekspertem nie jest się na własne życzenie czy z powodu paska pod nazwiskiem w mediach".

Zobacz też: Co z medykami, którzy nie przystąpią do obowiązkowych szczepień? Prof. Flisiak wyjaśnia

"Ekspertami stajemy się po wielu latach pogłębionej analizy bieżącej wiedzy i umiejętności przekazania nabytych informacji w sposób obiektywny i zrozumiały dla szerokiego gremium odbiorców" - oznajmił Grzesiowski. Ostatecznie jednak cały wątek dyskusji został usunięty.

d35izqt

Twitterowa Akademia Nauk skupia specjalistów i popularyzatorów wiedzy o medycynie. Jej głównym celem jest rzetelna informowanie opinii publicznej o koronawirusie.

Źródło: Twitter

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d35izqt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35izqt
d35izqt
Więcej tematów