Trwa ładowanie...
d47sjcr

"Spływaj śmieciu, tej!" - mówią poznaniacy i będą wspólnie sprzątać

W sobotę w Poznaniu odbędzie się wielkie sprzątanie brzegów Warty ze śmieci, jakie pozostały tu po wakacjach. Władze Poznania apelują do mieszkańców o przyłączenie się do akcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Spływaj śmieciu, tej!" - mówią poznaniacy i będą wspólnie sprzątać
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d47sjcr

Upalne lato sprawiło, że wielu poznaniaków chętnie wakacyjne popołudnia i wieczory spędzało nad brzegami Warty. Chociaż w tym roku zadbano o ustawienie tutaj koszy na śmieci, po wakacjach widać tu sporo pozostałości po letnich piknikach nad rzeką. Na dodatek poziom Warty cały czas jest bardzo niski, więc leżące na brzegach i w płytkiej wodzie śmieci tym bardziej rzucają się w oczy.

Władze Poznania postanowiły, aby wielkie sprzątanie miało też wymiar społeczny, stąd pomysł akcji pod hasłem „Spływaj śmieciu, tej!”, w której może wziąć udział każdy mieszkaniec. Warto przyjść posprzątać nie tylko dla własnej satysfakcji, ale też dla integracji z innym i... nagród. Organizujące wydarzenie Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta zapowiada konkursy z cennymi nagrodami – można będzie wygrać m.in. rower. Zaplanowano też szereg innych atrakcji, a każdy kto przyłączy się do akcji, będzie mógł liczyć na talerz grochówki czy kiełbasę z grilla.

Akcja obejmie oba brzegi Warty na odcinku między Starym Portem a mostem Królowej Jadwigi. Chętni do sprzątania będą mieli siedem punktów zbiórki (cypel, pomiędzy mostami Chrobrego i Rocha po obu stronach, pomiędzy mostami Rocha a Królowej Jadwigi po obu stronach i teren plaży miejskiej Rataje), gdzie otrzymają worki na śmieci, rękawice i wodę do picia. Zbiórkę główną zaplanowano na godz. 10 w Starym Porcie.

Swój udział w akcji zapowiedzieli m.in. Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, uczniowie poznańskich szkół, przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska i Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d47sjcr

Podziel się opinią

Share
d47sjcr
d47sjcr
Więcej tematów