Trwa ładowanie...
szpiegostwo

Specjalne posiedzenie komisji ds. służb. "Wyższe kary za szpiegostwo?"

Zmianą prawa, przez rozszerzenie definicji szpiegostwa, zajmą się posłowie podczas specjalnego posiedzenia komisji ds. służb specjalnych. To reakcja na zatrzymanie byłego oficera ABW i Chińczyka, podejrzanych o współpracę z obcym wywiadem.

Share
Specjalne posiedzenie komisji ds. służb. "Wyższe kary za szpiegostwo?"
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dpzn063

- Chcemy rozważyć zmianę definicji szpiegostwa - zapowiedział Jarosław Krajewski z PiS.

- Myślę, że o tym warto rozmawiać, jeśli chodzi o sankcje - mówił w TVP Info, oceniając, że w przypadku szpiegostwa nastąpiła "pewna liberalizacja kar".

- W XXI w. mamy szpiegostwo choćby w cyberprzestrzeni i najważniejszą kwestią pozostaje sprawa zagwarantowania naszym obywatelom bezpieczeństwa - dodał Krajewski.

Specjalne posiedzenie komisji ds. służb specjalnych odbędzie się w czwartek. Mają w nim wziąć udział minister sprawiedliwości, prokurator generalny i szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

dpzn063

Przypomnijmy: ABW poinformowała w piątek o zatrzymaniu pod zarzutem szpiegostwa Weijinga W. - jednego z dyrektorów polskiego oddziału Huawei - i Piotra D. - byłego oficera ABW. Sąd zdecydował o ich aresztowaniu na trzy miesiące. Obaj podejrzewani są o szpiegostwo za co grozi kara nawet 10 lat więzienia.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

**Zobacz także: Marek Jakubiak uderza w Owsiaka. „Po co to robi?”

dpzn063

Podziel się opinią

Share
dpzn063
dpzn063
Więcej tematów