Specjalna wersja Galaxy S7 dla koreańskich władz. Telefon do zadań specjalnych

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In oraz jego najbliżsi współpracownicy zaczęli korzystać z krajowych smartfonów wyprodukowanych przez Samsunga - informuje we wtorek dziennik "Korea Times", powołując się na źródła rządowe.

Specjalna wersja Galaxy S7 dla koreańskich władz. Telefon do zadań specjalnych
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | Yonhap

31.05.2017 05:39

- Prezydent Korei Południowej Mun Dze In oraz jego najbliżsi współpracownicy zaczęli korzystać z krajowych smartfonów wyprodukowanych przez Samsunga - informuje we wtorek dziennik "Korea Times", powołując się na źródła rządowe.

W ostatnich dniach kancelaria prezydenta dostała od koncernu specjalnie zaprojektowane pod względem dodatkowego bezpieczeństwa modele telefonów Galaxy S7. Obserwatorzy zwracają uwagę, że nawiązanie współpracy przez jeden z największych południowokoreańskich koncernów z prezydenckim pałacem może poprawić wizerunek Samsunga, nadszarpnięty uwikłaniem w skandal korupcyjny z byłą prezydent Park Geun Hie.

"Korea Times" zauważa również, że kancelaria prezydenta Muna zdecydowała się na starszy model smartfonów S7 zamiast najnowszego S8 wprowadzonego na rynek w kwietniu. - To prawda, że kancelaria prezydenta korzysta ze specjalnie zaprojektowanych smartfonów ze względu na możliwość włamań do systemu lub podsłuchiwania rozmów - twierdzi informator dziennika związany z przemysłem teleinformatycznym. - Nawet jeśli nowy prezydent korzysta ze specjalnie przygotowanego dla niego modelu Galaxy S7 zapewniającego najwyższy poziom bezpieczeństwa, nikt nie będzie w stanie tego potwierdzić - dodaje źródło.

Gazeta przypomina, że w Stanach Zjednoczonych pracownicy Agencji Bezpieczeństwa Krajowego (NSA) korzystają ze specjalnie przygotowanych dla nich telefonów produkowanych wspólnie przez Blackberry i Boeinga. W Korei Południowej w 2003 roku podobne usługi chciała oferować rządowi krajowa firma Pantech, jednak rozwiązanie przygotowane z myślą o osobach piastujących najwyższe urzędy w państwie nie spotkało się z wystarczającym zainteresowaniem.

Jeżeli informacje o zaangażowaniu Samsunga we współpracę z rządem zostałyby jednoznacznie potwierdzone, wówczas byłby to dla koncernu sygnał o poprawie konkurencyjności produktów, tym bardziej że modele Galaxy Note 7 musiały zostać w ubiegłym roku wycofane na kilka miesięcy z rynku po problemach z samoistnie wybuchającymi bateriami. W związku z udokumentowanymi przypadkami nadmiernego nagrzewania się i zapalania urządzeń Galaxy Note 7 firma ogłosiła akcje serwisowe, które na całym świecie objęły ponad 2,5 mln smartfonów. Pod koniec 2016 roku koszty kłopotów związanych z zakończeniem produkcji i akcjami serwisowymi smartfonów serii Galaxy Note 7 szacowano na co najmniej 5,3 mld dolarów.

Źródło artykułu:PAP
naukakorea południowatechnologie
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)