ycipk-1z3z56

SOP wydał oświadczenie po wypadku kolumny prezydenta. Wyjaśnia procedury

Służba Ochrony Państwa w związku z wypadkiem kolumny prezydenta podkreśliła w oświadczeniu, że szczegółowe procedury dotyczące jej przejazdu są niejawne. Wiadomo już, że policyjnym radiowozie, który potrącił dziecko w Oświęcimiu, nie było wideorejestratora.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obrażenia chłopca, którego uderzył radiowóz, są niegroźne
Obrażenia chłopca, którego uderzył radiowóz, są niegroźne (PAP, Fot: Jacek Bednarczyk)
ycipk-1z3z56

"Każda sytuacja dotycząca nieplanowanego zatrzymania uprzywilejowanej kolumny samochodowej Służby Ochrony Państwa jest indywidualnie oceniana przez dowódcę ochrony bezpośredniej będącego w stałym kontakcie z osobą ochranianą " - poinformował w oświadczeniu SOP.

I dodał, że "szczegółowe procedury dotyczące przemieszczania się uprzywilejowanych kolumn samochodowych Służby Ochrony Państwa stanowią informacje niejawne". Wyjaśnianiem wypadku, do którego doszło w czwartek w Oświęcimiu, zajmuje się prokuratura.

ycipk-1z3z56

Jeden z radiowozów eskortujących kolumnę prezydencką potrącił na przejściu dla pieszych chłopca. - Pan prezydent od razu zareagował, zatrzymał kolumnę, wybiegł do dziecka, sprawdził, czy wszystko jest dobrze - poinformował rzecznik Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski.

Obrażenia dziecka były niegroźne. Ma kilka zadrapań i stłuczone udo. Wiadomo już, że śledczy przy badaniu sprawy nie będą mogli posłużyć się nagraniem z radiowizu. - W samochodzie policyjnym z prezydenckiej kolumny, który potrącił dziewięciolatka na przejściu dla pieszych, nie było wideorejestratora - stwierdził na antenie TVN 24 Sebastian Gleń, rzecznik krakowskiej policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1z3z56
Polub WP Wiadomości
ycipk-1z3z56
ycipk-1z3z56