Trwa ładowanie...
d3yowiz

Sondaż poparcia do Parlamentu Europejskiego. Koalicja Europejska wygrywa z PiS

Parlament Europejski opublikował nowe prognozy podziału miejsc przed majowymi eurowyborami. Koalicja Europejska może liczyć na 37,5 proc. głosów. Po piętach depcze im PiS z 36,3 proc. poparciem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
PiS przegrywa z KE w najnowszym sondażu do Parlamentu Europejskiego
PiS przegrywa z KE w najnowszym sondażu do Parlamentu Europejskiego (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d3yowiz

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie Parlamentu Europejskiego. Wyniki zostały przedstawione dla wszystkich krajów. Dane opierają się na badaniach opinii publicznej, które zostały zebrane pod koniec lutego przez agencje Kantar Public.

Koalicja Europejska może liczyć na 37,5 proc. poparcie, co przełoży się na 21 mandatów. Chęć głosowania na PiS zadeklarowało 36,3 proc. głosów. Partia Jarosława Kaczyńskiego do PE wprowadziłaby 20 europosłów. Na podium znalazła się Wiosna Biedronia, której ufa 10,6 proc. badanych, co daje 10 mandatów.

d3yowiz

7,3 proc. respondentów zamierza oddać głos na ruch Kukiz'15 (4 miejsca w PE). Próg wyborczy przekroczyłaby też koalicja Wolności i Ruchu Narodowego z 5,1 proc. poparciem i wprowadzeniem dwóch eurodeputowanych. Poza progiem znalazła się partia Razem, na którą chce głosować 1,6 proc. badanych. Inne partie popiera 1,7 proc. respondentów.

WP.PL

To drugie badanie przeprowadzone przez PE. Sondaże będą publikowane co dwa tygodnie, a w ostatnim miesiącu przed wyborami co tydzień. Nowy Parlament Europejski będzie liczyć mniej posłów (705) niż ustępujący (751). Wybory odbędą się 26 maja.

Zobacz także: Duda deklasuje Tuska. Paweł Szefernaker komentuje

Źródło: europa.eu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yowiz

Podziel się opinią

Share

d3yowiz

d3yowiz
Więcej tematów