Trwa ładowanie...
d30kkje

Sondaż. Czy 500+ na pierwsze dziecko to dobry pomysł?

Ponad połowa respondentów w sondażu SW Research dla "Rzeczpospolitej" poparła projekt rządu zakładający, by świadczeniem 500+ objąć także pierwsze dziecko. Przeciwników tego pomysłu jest stosunkowo niewielu.
Share
Większość respondentów poparła poszerzenie programu 500+
Większość respondentów poparła poszerzenie programu 500+Źródło: East News
d30kkje

55 proc. biorących udział w badaniu uważa, że rząd powinien przyznać 500+ na pierwsze dziecko. Przeciwnego zdania jest prawie co trzeci ankietowany (32 proc.), 13 proc. badanych nie zajęło stanowiska w tej sprawie.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

- Częściej zwolennikami rozszerzenia świadczenia 500+ są kobiety (56 proc.), osoby w wieku 35-49 lat (59 proc.) oraz badani o najniższym poziomie wykształcenia (65 proc.). Tego zdania są też osoby o dochodzie netto od 1001 do 2000 zł (64 proc.) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców oraz osoby ze wsi (po 60 proc.) - wyjaśnia Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

d30kkje

Rozszerzenie programu 500+ zapowiedział niedawno premier Mateusz Morawiecki. Jak zadeklarował szef rządu, świadczenie zacznie być wypłacane rodzicom na pierwsze dziecko już w lipcu tego roku.

- W 2015 roku nie mogliśmy wprowadzić tego programu, bo nie było możliwości finansowych, bo była luka VAT-owska. Musieliśmy najpierw zdobyć pieniądze na te propozycje. Jesteśmy dobrymi gospodarzami, potrafimy tymi pieniędzmi zarządzać i dziś te pieniądze są i możemy je przekazać Polakom - tłumaczyła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: "Rzeczpospolita"

d30kkje

Zobacz także: Kaczyński: będzie 500+ na każde dziecko. Znamy datę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30kkje

Podziel się opinią

Share
d30kkje
d30kkje
Więcej tematów