Trwa ładowanie...
dtwhqls
piractwo

Somalijscy piraci żądają 7 mln dol. okupu

Somalijscy piraci zażądali siedmiu milionów dolarów okupu za uwolnienie brytyjskiej pary, którą porwali z jachtu na Oceanie Indyjskim - poinformowała telewizja BBC, do której zadzwonił człowiek podający się za członka gangu porywaczy.

Share
dtwhqls

Uzbrojeni napastnicy porwali Paula i Rachel Chandlerów w ubiegły piątek, gdy para 50-latków żeglowała na wodach międzynarodowych na północ od Seszeli.

Porywacze przetransportowali Chandlerów na somalijskie wybrzeże. BBC cytuje anonimowego informatora, który miał powiedzieć przez telefon: jeśli oni (Chandlerowie) nie zrobią nam krzywdy, to my ich nie skrzywdzimy.

Piraci są od wielu lat plagą morskich szlaków wiodących w pobliżu wybrzeży Somalii - pisze Reuters. Statki wojenne z 16 państw patrolują te wody, by zapobiec porwaniom, ale piraci polują już nawet w odległych rejonach Oceanu Indyjskiego.

dtwhqls

W rozmowie telefonicznej z bratem, Rachel Chandler powiedziała, że obydwoje "radzą sobie" z tą sytuacją i że porywacze dali im wodę i jedzenie.

Pirat, który przedstawił się jako Hassan, powiedział przez telefon agencji Reutera, że z obawy przed atakiem brytyjskiej marynarki wojennej Chandlerów zabrano z ich jachtu i przeniesiono na uprowadzony kontenerowiec z Singapuru.

Siostrzenica porwanej pary powiedziała, że rodzina jest świadoma żądań piratów i że "zastanowi się nad nimi".

Somalijscy piraci, czyli porywacze i ich wspólnicy w innych krajach zarobili już dziesiątki milionów dolarów na okupach - przypomina Reuters.

dtwhqls

Podziel się opinią

Share
dtwhqls
dtwhqls
Więcej tematów