Trwa ładowanie...

Solidarni 2010 rozdają ulotki o Smoleńsku na szczycie NATO. "Prezydent Polski został zamordowany"

• Solidarni 2010 rozdają na Stadionie Narodowym ulotki dotyczące katastrofy smoleńskiej • "Prezydent państwa należącego do NATO oraz 10 generałów NATO zostało zabitych" - głosi pierwsze zdanie broszury • Posłowie PO na Twitterze: to skandal i kompromitacja
Share
Solidarni 2010 rozdają ulotki o Smoleńsku na szczycie NATO. "Prezydent Polski został zamordowany"
Źródło: Twiiter/Maciej Kuziemski
d26eac6

Na Stadionie Narodowym, gdzie odbywa się szczyt NATO, osoby związane ze stowarzyszeniem Solidarni 2010 rozdają broszury, w których mowa jest o katastrofie smoleńskiej i "zabójstwie prezydenta Lecha Kaczyńskiego".

W pierwszym zdaniu, otwierającym kilkustronicową broszurę, można przeczytać zdanie: "Prezydent państwa należącego do NATO oraz 10 generałów NATO zostało zabitych"

Dalej czytamy, iż "Prezydent Polski i znakomita większość pasażerów (Tu-154M - przyp. red.) była osobami znanymi z patriotyzmu i byli oni w opozycji w stosunku do (ówczesnego) rządu Polski, na czele którego stał premier Donald Tusk z PO".

d26eac6

"Plan wizyty w Katyniu został zmieniony przez Putina i Donalda Tuska" - głosi jedno z podkreślonych w broszurze zdań. Zdaniem autorów pisma, dowody odrzucają wyniki "śledztwa Władimira Putina".

Zdjęcie broszury pojawiło się w internecie z podpisem "teorie konspiracyjne na szczycie NATO" i szybko zostało rozpowszechnione po sieci. Do sprawy odniósł się już poseł PO Tomasz Cimoszewicz, który określił sytuację mianem "absolutnego skandalu". Z kolei inny poseł Platformy, Sławomir Neumann, nazwał ulotki, w których jest mowa, że zamach przygotowali Tusk z Putinem, "paranoją i obciachem".

Internauci zwrócili uwagę, że w ulotkach pojawił się błąd. Zamiast "premier Rosji Miedwiediew" napisano "premier Rosji Mendelev".

Ulotki zostały przygotowane przez stowarzyszenie Solidarni 2010. Szefową stowarzyszenia jest Ewa Stankiewicz.

d26eac6

Podziel się opinią

Share
d26eac6
d26eac6
Więcej tematów