Trwa ładowanie...

Solidarni 2010 rozdają ulotki o Smoleńsku na szczycie NATO. "Prezydent Polski został zamordowany"

• Solidarni 2010 rozdają na Stadionie Narodowym ulotki dotyczące katastrofy smoleńskiej
• "Prezydent państwa należącego do NATO oraz 10 generałów NATO zostało zabitych" - głosi pierwsze zdanie broszury
• Posłowie PO na Twitterze: to skandal i kompromitacja

Solidarni 2010 rozdają ulotki o Smoleńsku na szczycie NATO. "Prezydent Polski został zamordowany"Źródło: Twiiter/Maciej Kuziemski
d3mglxk
d3mglxk

Na Stadionie Narodowym, gdzie odbywa się szczyt NATO, osoby związane ze stowarzyszeniem Solidarni 2010 rozdają broszury, w których mowa jest o katastrofie smoleńskiej i "zabójstwie prezydenta Lecha Kaczyńskiego".

W pierwszym zdaniu, otwierającym kilkustronicową broszurę, można przeczytać zdanie: "Prezydent państwa należącego do NATO oraz 10 generałów NATO zostało zabitych"

Dalej czytamy, iż "Prezydent Polski i znakomita większość pasażerów (Tu-154M - przyp. red.) była osobami znanymi z patriotyzmu i byli oni w opozycji w stosunku do (ówczesnego) rządu Polski, na czele którego stał premier Donald Tusk z PO".

d3mglxk

"Plan wizyty w Katyniu został zmieniony przez Putina i Donalda Tuska" - głosi jedno z podkreślonych w broszurze zdań. Zdaniem autorów pisma, dowody odrzucają wyniki "śledztwa Władimira Putina".

Zdjęcie broszury pojawiło się w internecie z podpisem "teorie konspiracyjne na szczycie NATO" i szybko zostało rozpowszechnione po sieci. Do sprawy odniósł się już poseł PO Tomasz Cimoszewicz, który określił sytuację mianem "absolutnego skandalu". Z kolei inny poseł Platformy, Sławomir Neumann, nazwał ulotki, w których jest mowa, że zamach przygotowali Tusk z Putinem, "paranoją i obciachem".

Internauci zwrócili uwagę, że w ulotkach pojawił się błąd. Zamiast "premier Rosji Miedwiediew" napisano "premier Rosji Mendelev".

Ulotki zostały przygotowane przez stowarzyszenie Solidarni 2010. Szefową stowarzyszenia jest Ewa Stankiewicz.

d3mglxk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mglxk
Więcej tematów