Trwa ładowanie...
d21smf4

Śmiertelny wypadek w Tatrach. Turysta "odpadł" od skały

Do wypadku doszło na drodze na Rysy - informuje Radio Zet. Ratownicy TOPR na miejsce wypadku dotarli śmigłowcem, gdzie znaleźli ciało. Turysta zginął na miejscu.
Share
Ratownicy, którzy na miejsce dotarli na pokładzie śmigłowca, odnaleźli ciało (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Ratownicy, którzy na miejsce dotarli na pokładzie śmigłowca, odnaleźli ciało (Photo by Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
d21smf4

Do śmiertelnego wypadku doszło w środę po południu na szlaku na najwyższy szczyt w Polsce - Rysy. Turysta miał spaść z dużej wysokości. Centralę TOPR o wypadku poinformowali świadkowie wydarzenia. Turysta zginął na miejscu.

Na miejsce poleciał śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy, którzy na miejsce dotarli na pokładzie śmigłowca, odnaleźli ciało.

TOPR zwraca uwagę na bezpieczeństwo w górach:

  • Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody, zapoznać się z komunikatem turystycznym TPN dostępnym na stronie www.tpn.pl.
  • Wybierając się w góry trzeba odpowiednio się przygotować. Trasę wycieczki należy dostosować do aktualnie panujących warunków, swoich możliwości i doświadczenia, a wycieczkę zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem.
  • W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak: deszcz, śnieg czy silny wiatr.
  • Unikaj samotnych wyjść w góry. Wyjdź w góry odpowiednio wyposażony (odzież, obuwie, sprzęt, prowiant, naładowany telefon, mapa i in.) i odpowiednio wcześnie.
  • Nie wahaj się zawrócić w przypadku problemów zdrowotnych, zmiany pogody czy wątpliwości co do wybranej trasy.

"Białoruś w Polsce może się powtórzyć". Szymon Hołownia podaje jedno "ale"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21smf4

Podziel się opinią

Share
d21smf4
d21smf4
Więcej tematów