Trwa ładowanie...

Śmierć Igora Stachowiaka. Policjanci stawili się do odbycia kary

Czterech byłych policjantów stawiło się areszcie śledczym. Zostali skazani ws. śmierci Igora Stachowiaka. Ze względu na swoją poprzednią pracę trafią do specjalnych cel. Ojciec zmarłego chce, by odpowiadali za nieumyślne spowodowanie śmierci.
Share
Ojciec Igora Stachowiaka nie zgadza się w wyrokiem ws. policjantów
Ojciec Igora Stachowiaka nie zgadza się w wyrokiem ws. policjantówŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Krzysztof Cwik
d40fjat

Prawomocny wyrok ws. śmierci Igora Stachowiaka zapadł w lutym b.r. Czterech byłych policjantów było oskarżonych o przekroczenie uprawnień oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się. Łukasz R. został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia i 8-letni zakaz wykonywania zawodu. Pozostali - na 2 lata pozbawienia wolności. Przez 6 lat nie mogą pracować jako policjanci.

Sprawa śmierci Igora Stachowiaka. Byli policjanci stawili się do odbycia kary

Mężczyźni stawili się do odbycia kary w areszcie śledczym we Wrocławiu - podaje wyborcza.pl. Wszyscy zostali przetransportowani do zakładów karnych na terenie kraju. Z uwagi na swoją pracą oraz przez to, za co usłyszeli wyrok, zostali objęci szczególnymi środkami ostrożności. Trafią do specjalnie przygotowanych, monitorowanych przez 24 godz. cel. Byli policjanci nie będą mieli kontaktu z innymi skazanymi.

d40fjat

Ojciec Igora Stachowiaka podkreśla, że w dalszym ciągu będzie walczył o zmianę kwalifikacji czynu. Chce, aby mężczyźni usłyszeli wyrok za nieumyślne spowodowanie śmierci. Zapowiada, że sprawiedliwości będzie szukać nawet w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu. Niezależnie od sprawy karnej rodzina zmarłego domaga się od Skarbu Państwa na drodze cywilnej 3 mln zł zadośćuczynienia.

Przeczytaj również: Śmierć Igora Stachowiaka. Rodzina składa apelację

Zobacz też: Reelekcja Andrzeja Dudy prawdopodobna. "Nie chciałbym być na jego miejscu"

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40fjat

Podziel się opinią

Share
d40fjat
d40fjat
Więcej tematów