Trwa ładowanie...
d8m70ca

Śmierć Igora Stachowiaka. Jest wyrok dla byłych policjantów

Byli oskarżeni o przekroczenie uprawnień oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem. Byli policjanci zostali prawomocnie skazani.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrok ws. śmierci Igora Stachowiaka dla byłych policjantów jest prawomocny
Wyrok ws. śmierci Igora Stachowiaka dla byłych policjantów jest prawomocny (Policja)
d8m70ca

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie czterech byłych policjantów w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Byli oskarżeni o przekroczenie uprawnień oraz psychiczne i fizyczne znęcanie się nad Igorem Stachowiakiem.

Łukasz R. został skazany na 2,5 roku bezwzględnego więzienia i ośmioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta. Mężczyzna trzykrotnie raził Igora Stachowiaka paralizatorem w toalecie na komisariacie, gdy ten miał założone kajdanki.

Pozostali trzej policjanci Paweł G., Paweł P. i Adam W. usłyszeli wyrok dwóch lat pozbawienia wolności i sześcioletni zakaz wykonywania zawodu policjanta.

d8m70ca

Zobacz też: Krzysztof Gawkowski grozi Beacie Szydło. "Wie, że była nieudacznym premierem"

Przypomnijmy, że sąd pierwszej instancji skazał byłych policjantów na kary od dwóch do 2,5 roku bezwzględnego więzienia. Choć rodzice Igora Stachowiaka domagali się zmiany kwalifikacji czynu, wobec mężczyzn nie skierowano aktu oskarżenia w zakresie nieumyślnego spowodowania śmierci.

Igor Stachowiak zmarł w maju 2016 r. po zatrzymaniu i przewiezieniu na komisariat policji Wrocław Stare Miasto.

d8m70ca

Jak informował Polsat News, trzech byłych funkcjonariuszy - Paweł P., Adam W. i Paweł G. - winą obarcza czwartego - Łukasza R.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8m70ca

Podziel się opinią

Share

d8m70ca

d8m70ca
Więcej tematów