Trwa ładowanie...

Śmierć Igora Stachowiaka. Kolejne wyroki dla uczestników zamieszek

Wrocławski sąd skazał w środę 24 osoby na kary od sześciu miesięcy do 1,5 roku więzienia. Zarzucono im udział w zamieszkach i czynną napaść na policjantów w maju 2016 r. pod komisariatem przy ul. Trzemeskiej we Wrocławiu.
Share
Po śmierci Igora Stachowiaka tysiące ludzi protestowały przeciwko brutalności policji
Po śmierci Igora Stachowiaka tysiące ludzi protestowały przeciwko brutalności policjiŹródło: PAP, Fot: Maciej Kulczyński
d357psx

To już kolejne wyroki dla osób biorących udział w zamieszkach przy wrocławskim komisariacie przy ul. Trzemeskiej. Wybuchły one po śmierci na tym posterunku policji 25-letniego Igora Stachowiaka.

Zobacz także: Sprawa śmierci Igora Stachowiaka. Jest akt oskarżenia wobec mężczyzny, który nagrywał zatrzymanie

Przez kilka dni wieczorami gromadzili się tam głównie młodzi ludzie. Protesty, niestety, przekształcały się w zamieszki. Uczestniczyło w nich po kilkaset osób. Za udział w zajściach w sumie zatrzymano 40 osób.

d357psx

Pierwsze wyroki w tej sprawie zapadły na początku 2017 r. Dwóch mężczyzn zostało skazanych na kary 4 i 4,5 roku więzienia.

Zobacz także: Biegli o śmierci Stachowiaka: to mogło być uduszenie

W środę wyrok usłyszały kolejne 24 osoby, w tym sześć kobiet. Najwyższy wyrok to 1,5 rok więzienia, najniższy zaś to 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Sąd oprócz kary więzienia orzekł również kary ograniczenia wolności w postaci prac społecznych.

Na wyrok w kolejnym procesie czeka jeszcze 10 osób oskarżonych o udział w zamieszkach.

Źródło: polsatnews.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d357psx

Podziel się opinią

Share
d357psx
d357psx
Więcej tematów