Trwa ładowanie...
ycipk-2v9j35

Śmierć harcerek w Suszku. Prokuratura postawiła kolejne zarzuty

Prokuratura Okręgowa w Słupsku postawiła zarzuty meteorologom z Krakowa i Warszawy, którzy pełnili dyżur podczas nawałnicy w sierpniu 2017 r. Zginęły wtedy dwie harcerki z obozu w Suszku w Borach Tucholskich.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dwa lata temu zginęły dwie harcerki na obozie w Suszku
Dwa lata temu zginęły dwie harcerki na obozie w Suszku (PAP, Fot: Dominik Kulaszewicz)
ycipk-2v9j35

- Chodzi o nieumyślne niedopełnienie obowiązków służbowych, polegające na niepodwyższeniu dla województw pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego ostrzeżenia meteorologicznego z 2 na 3 stopień zagrożenia, pomimo istniejących ku temu przesłanek - powiedział "Dziennikowi bałtyckiemu" Paweł Wnuk, rzecznik słupskiej Prokuratury Okręgowej.

Zarzuty postawiono dwóm synoptykom - Witoldowi W. z IMGW w Krakowie oraz Marii M. z centrum nadzoru operacyjnego IMGW w Warszawie. W dniu nawałnicy oboje pelnili dyżury meteorologiczne i podejmowali decyzje o ostrzeżeniach dla całej Polski.

Podejrzani nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. Grozi im kara grzywny, ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

ycipk-2v9j35

W sprawie tragedii w Suszku postawiono już zarzuty komendantowi obozu, jego zastępcy oraz urzędnikowi starostwa w Chojnicach.

Sprawa dotyczy wydarzeń z sierpnia 2017 r. W miejscowości Suszek nad obozem harcerskim przeszła nawałnica. Po tym jak drzewo upadło na namiot, zginęły dwie nastolatki w wieku 13 i 14 lat. Poszkodowanych zostało 38 osób. 130 harcerzy, którzy uczestniczyli w obozie, było przez kilkanaście godzin odciętych od świata.

Źródło: "Dziennik Bałtycki"

ycipk-2v9j35

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2v9j35

ycipk-2v9j35
ycipk-2v9j35